Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Drgania przy przyspieszaniu 1800-2000obr/min, a skrzynia biegów


paweu1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiem że jest dużo tematów dotyczących drgań w tym przdziale obrotów, ale założe jeszcze jeden.

Szlag mnie trafia, już nie wiem za co się złapać.

Czy ktoś z was miał przypadek, że przyczyną drgań była skrzynia biegów?

Większość osób wskazuje na sprzęgło ( u mnie wymienione już dwa razy, po zmiane sprzęgła jest poprawa przez kilka pierwszych kilometrów, a później powtórka z rozrywki), dwumas odpada bo w moim Zetorze go nie ma, luzu poprzecznego na półosiach nie mam - dzisiaj sprawdzałem, plecionka zmieniona i dodatkowo wstawiona druga, ostatnim elementem w układzie napędowym pozostaje skrzynia biegów.

Wymiana skrzyni to droga impreza, dlatego z tym zwlekam, bo

Biegi wchodzą lekko, olej zmieniony, ale przy jeździe na jedynce, coś rzęzi, a przy przyspieszaniu huk i drgania jak w traktorze.

Ale gdy podczas przyspieszania, gdy lekko wcisnę sprzęgło nastaje cisza.

Pytanie za 100 punktów, co drży? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania powstały z nikąd? ja miałem motyw podobny do Twojego opisu jak założyłem odwrotnie półosie, fakt dziwili się jak to możliwe ale nie miałem żadnego problem z tym, a nie zauważyłem oznaczeń. Nie dało się jeździć szybciej bo cała buda chodziła. Może masz którąś półoś krzywą, ale to ciężko na oko sprawdzić.

Jak masz poduchy ok,koła wyważone(zakładam że tak jest) plecionkę, to spr. bym te półosie,pod obciążeniem będę napierały.

A po wciśnięciu sprzęgła drgania ustępują kompletnie, czy są w jakimś stopniu odczuwalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki dobre, bo na postoju nic nie drży, a podczas jazdy lewarek stoi w bez ruchu.

Na Stalowych to samo.

Po lekkim wciśnieciu sprzęgła, na granicy poślizgu, drgania ustępują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...