Treść opublikowana przez paweu1
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
paweu1 skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ4G7GN152957
-
Piszczący pasek klinowy
Po odpaleniu jeszcze przez chwilę grzeją świece żarowe i alternator jest mocno obciążony dlatego jest niższe napięcie Pasek może piszczeć przez wyrobiony napinacz (krzywą rolkę). Sprawdź czy rolka napinacza stoi prosto w osi z rolką alternatora i kołem pasowym wału
-
AFN dziwne poszarpywanie
Pokaż loga dynamicznego i statycznego z grupy 004
-
Prośba o analizę logów 1.9 AVG
Sprawdź filtr powietrza i umyj przepływkę
-
1.9 TDI AFN - Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych problem z pracą silnika
Ustaw statyczny kąt wtrysku w okolice 55 Zwiększ dawkę paliwa na około 3,2 - 3,6 mg Zrób log 004 dynamiczny
-
Wymiana gruszki turbiny czy da się zrobić bez demontażu turba
Wygląda w porządku. Zrób logi tylko dla grupy 011
-
Wymiana gruszki turbiny czy da się zrobić bez demontażu turba
Nie trzeba zdejmować zawleczki, należy wykręcić szpilkę gruszki z tej sztangi która jest zabezpieczona zawleczką
-
Szarpanie silnika a stopień ustawienia zapłonu
Jaka dawka paliwa na jałowych? Powinna być w okolicy 3,2 - 4 Kat trochę za wczesny, powinien być w okolicy 49-54
-
Wymiana gruszki turbiny czy da się zrobić bez demontażu turba
W AFNie bez problemu da się wymienić gruchę, Patrząc na zdjęcia AJM, to według mnie da się to zrobić. Wyjmij obudowę filtra powietrza, rurę od turbo do filtra, będziesz miał więcej miejsca. Co do regulacji, jeśli masz kabel i vcds bez problemu wyregulujesz sztangę. Najpierw ustaw na stary znak, jazda z laptopem, a później regulacja
-
Długo grzeją świece gdy jest ciepło 1.9 afn
Podłącz komputer i sprawdź wskazanie czujnika temperatury, albo sprawdź oporność miernikiem, albo wymień czujnik 30 zł
-
Naprawa luźnej klamki, patent nr 2
Cześć, naprawa luźnej klamki, patent nr 2 Kolega dreamweb założył już taki taki temat, gdzie opisał sposób wymiany sprężynki. Ale nie rozwiązuje to do końca problemu jeśli trzpień na którym jest sprężynka jest wytarty lub jego część jest złamana. Mój patent polega na wykorzystaniu części z lewej tylnej klamki. Zaczynamy: kupujemy tylną lewą klamkę, rozbieramy mechanizm, wyjmujemy sworzeń na którym jest sprężynka, wygląda to tak: (na zdjęciu jest tylna prawa klamka, lewą klamkę zniszczyłem przy pierwszej próbie rozbiórki, została z niej tylko sprężynka, którą później wykorzystam) Trzeba to robić delikatnie, bo łatwo złamać ramie z oczkiem na linkę demontujemy klamkę z naszego bolidu, u mnie sprężynka była ułamana, połówka sworznia ułamana, kiedyś prowizorycznie naprawiona. Mimo "naprawy" klamka była luźna Sprężynki: lewa, prawa. Nie da się wykorzystać sprężynki z prawej klamki ponieważ jest nawinięta w przeciwną stronę Wkładamy nowy sworzeń i sprężynkę do naszej klamki. Można delikatnie nasmarować mechanizm. Składamy wszystko do "kupy" i cieszymy się napiętą klamką. Ciężko się przyzwyczaić, że może być tak sztywna Powodzenia. Ceny tylnych klamek na allegro mogą drastycznie wzrosnąć
-
Rolka napinacza paska...
Napinacz paska nie jest zapieczony? Załóż klucz na napinacz i sprawdź czy się rusza. Sprawdź sprzęgiełko na alternatorze
- Przerywa
-
odpalanie afn
Może masz uszkodzony klin na kole pasowym na wale i dlatego kąt wtrysku pływa. Obserwuj codziennie czy przy tej samej temperaturze silnika, kąt jest inny
-
mocowanie sprezarki
Kompresor nie jest przykręcony bezpośrednio do bloku, tylko poprzez podstawę kompresowa
-
Wymiana wężyków od n75 itp
Średnica 3,2 mm, kup 2 m powinno wystarczyć
-
zagrzany afn nie ciagnie
Zrób logi, bez tego to wróżenie z fusów
-
zmiana oleju 15w40 na 10w40
+1 Do autora wątku: Zalej porządny full syntetyk, zgodnie z zaleceniami z tego tematu (pierwsza strona) nie zaszkodzi też zrobić płukankę, lub skrócić okres pierwszej wymiany do kilku tyś. km Amen. Tyle w temacie
-
zmiana oleju 15w40 na 10w40
Czy wiecie co to jest ironia? Chyba nikt nie wziął na poważnie tego co napisałem, że silnik pęknie. Z kilometra widać, że to ironia. To miało dać do zrozumienia autorowi wątku, żeby nie zadawał głupich pytań, tylko wlał syntetyk. Po za tym pytanie jaki wlać olej, czy mogę przejść z mineralnego na syntetyk ciągle się powtarza. Wątek "jaki olej do tdi" ma już 475 stron, ale nie do wszystkich dociera że tdi ma pracować na syntetyku, muszą się upewnić i zadać pytanie czy akurat ich silnik ten konkretny egzempalarz ma pracować na syntetyku? Do autora wątku: Możesz (a nawet musisz) przejść z 15W40 na 5W40 silnik nie pęknie na pół, nie rozszczelni się, będzie pracował normalnie
-
zmiana oleju 15w40 na 10w40
Nie zmieniaj bo silnik pęknie na pół
-
A4 b7 2.0 tdi 2008 Avant Stalowa Wola
Cześć Możecie coś napisać o tym modelu, widzicie coś podejrzanego. Według mnie dosyć dobrze wyposażony, ładny kolor, czy to jest pakiet S-line wewnętrzny + zawieszenie? Kierownica z lewej strony da dole wytarta, albo tak wygląda na zdjęciu, brak uszkodzeń na dywaniku w miejscu gdzie jest pięta prawej nogi, fotel trochę wysiedziany https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4-avant-s-line-2-0tdi-2008r-ID6yUM3p.html#xtor=SEC-8 Edit: Proszę o przeniesienie do działu Zakup kontrolowany
-
Jaka skrzynia 6b pasuje do 1.8t AVJ szykuje przekładke
W Exeo 1.8t jest 6b
- Kopci po chipie...
-
Źle ustawiona kierownica
Jaki jest problem z ustawieniem kierownicy, odkręcasz poduszkę, odkręcasz śrubę kierownicy i ustawiasz tak żeby było prosto. Jeśli jest krzywo to powtarzasz czynność Przejedź kilka metrów na wprost wtedy koła masz prosto i ustaw kierownicę
-
Prośba o analize logów 1.9Tdi AVG
Turbo lekko faluje, zrób oddzielnie logi 003, 011 W jakim stanie filtr powietrza? Przepływkę możesz delikatnie przemyć benzyną, sprawdź wężyki podciśnieniowe