Treść opublikowana przez paweu1
-
Dwumasa AWX
Włóż dwumasę w imadło, wyrzuć docisk i tarczę, wkręć 2 śruby od docisku, włóż między śruby rurkę, brechę, łom i kręć w jedną i drugą stronę będziesz czuł narastający opór (tłumienie)
-
A4 B5 1.9 tdi AFN 110KM wymiana skrzyni biegów
Możesz, wszystko p&p
-
Czy to zapieczone kierownice spalin?
BS grupa 011 i obserwuj sztangę czy się rusza. Wygląda jakby stała miejscu.
-
Napinacz paska - filmik
Pasek między alternatorem a pompą wspomagania nie powinien tak skakać, sprawdź sprzęgiełko alternatora
-
Pancerwagon CC - 2.0 Tdi 170km in progres..
Jak jest z jakością wykonania w stosunku do B6, plastiki trzeszczą?
-
AFN buczenie z dolotu, 1500-1800 obr/min
Czy wałek posiadał jakieś ślady zużycia? Oglądałem swój ze wszystkich stron, mierzyłem, ale nie znalazłem nic podejrzanego. Wczoraj zmierzyłem ciśnienie oleju i kompresję Kompresja równo 26 na wszystkich cylindrach Ciśnienie oleju jałowe obr - 1,25 bar 1400 obr/min - 1,75 bar 1600 obr/min - 2 bar 2200 obr/min - 2,75 bar 2500 obr/min - 3,5 bar 3000 obr/min - 4,5 bar Zdjąłem rurę doprowadzającą powietrze do filtra, zmienił się dźwięk buczenia, teraz słychać bardziej metaliczny dźwięk Spróbuje jeszcze podmienić wałek i szklanki, jeśli nie to nic nie da, to pozostaje tylko zdjąć głowicę i sprawdzić stan zaworów, sprężyn, tym bardziej, że powyżej 3500 obr/min coś dzwoni. Jakieś sugestie? edit: 02.04.2016 Dzisiaj podmieniłem wałek rozrządu, żadnej poprawy nadal buczy. Wałek pochodził z 1Z który nie buczy.
-
Ciśnienie w kolektorze dolotowym
Jeśli masz kabel. to zrób przynajmniej logi 003 i 011.
-
Przaskoczył pasek z pompy wody na kolo od rozrządu! :(
Jeśli pasek rozrządu cały to, włącz 4 bieg i pchaj powoli auto do przodu. Jeśli pójdzie bez oporu 2-3m to znaczy, że nie było kolizji. Dla pewności zdejmij pokrywę zaworów, ostaw 0 na kole zamachowym i sprawdź wałek i pompę, czy można włożyć blokady
-
Sprawdzenie silnika
Wykręć swiece żarowe i sprawdź czy w ogóle grzeją, z najdź kogoś z VAGiem i ustaw kąt wtrysku. Zalej dobrego paliwa Jeśli to zrobisz, to można szukać dalej
-
Świece żarowe 1.9 Tdi
Nie koniecznie. Ostatnio sam się o tym przekonałem, była iskra, ale jak wykręciłem świece i zapiąłem pod aku, to świeca się nie żarzyła, była tylko ciepła, ale nie gorąca. Dla pewności wykręć świeczki i sprawdź czy rozgrzewają się do czerwoności i w jakim czasie.
-
AFN buczenie z dolotu, 1500-1800 obr/min
Musze jeszcze sprawdzić ciśnienie sprężania i ciśnienie oleju. Może pomiary rzucą nowe światło U ciebie problem występuje przy przyspieszaniu i ewidentnie wskazuje na dwumasę. U mnie buczy na postoju i przy jednostajnej jeździe i przy przespieszaniu
-
Drżenie buczenie AHU
Przyczyna, to zmęczenie materiału, przebieg, wiek. Każde auto jest inne, jedno bardziej dostało w d... inne mniej. Możesz spróbować zmienić samą tarczę i docisk, ale ich cenę kupisz używany zestaw dwumasa+sprzęgło
-
Drżenie buczenie AHU
Miałem to samo w 1Z drżenie przy przyspieszaniu i szarpanie przy ruszaniu, tam było sztywne koło, wymiana sprzęgła nic nie dała, dopiero po włożeniu dwumasy, problem ustąpił. Może u ciebie też siedzi sztywne koło? Rozglądaj się za kompletnym zestawem dwumasa+sprzęgło. udało mi się kupić cały zestaw za 200 zł
-
Drżenie buczenie AHU
Przy przyspieszaniu wciśnij sprzęgło , tak żeby jechać na granicy poślizgu sprzęgła
-
AFN buczenie z dolotu, 1500-1800 obr/min
to w końcu gdzie buczy w silniku czy nie? Bo jak zapłon wyłączyłeś to silnik nie pracował Zapłon był wyłączony, ale silnik był na biegu (koła napędzały silnik) i zwalniał razem ze spadkiem prędkości. Dzięki tej próbie można wykluczyć wpływ układu wtryskowego na buczenie
-
AFN buczenie z dolotu, 1500-1800 obr/min
Byłem w Holandii 1450km w jedną stronę, cała drogę 140-160km/h, nie pomogło
-
AFN buczenie z dolotu, 1500-1800 obr/min
Cześć. Mam problem z moim AFN'em, z filtra powietrza w zakresie 1500-1800 obr.min dochodzi nieprzyjemne buczenie, po zdjęciu rury z kolektora rury idącej do IC buczenie jest nie do zniesienia. Występuje na postoju i w czasie jazdy. Zrobione: - usunięty kat, wspawana rura w miejsce kata, - wymieniona plecionka za katem, - wstawiona druga plecionka 150mm na wysokości skrzyni biegów, - zmienione wieszaki wydechu, - wyczyszczone turbo, - wymienione szklanki INA od dzika, - zmierzone krzywki na wałku rozrządu około 46,5mm, - silnik zalany Motulem 5w40 Silnik zdrowy, dobrze przyspiesza, mało pali. Poprzednią zimę nieświadomie przejeździłem z jedną sprawną świecą żarową, palił od strzała przy -15 Buczenia prawie nie słychać przy przyspieszaniu, pewnie dlatego, że szybko przechodzi przez ten zakres obrotów. Po rozpędzeniu auta do 80km/h na 4 biegu, zdjąłem nogę z gazu, wyłączyłem zapłon i przy zwalnianiu buczenie było słyszalne. Mam w domu dwie A4 1Z i tam słychać delikatne buczenie po podniesieniu maski, ale w środku jest ono nie słyszalne. Według mnie pozostaje tylko zdjęcie głowicy i sprawdzenie zaworów: prowadnice, uszczelniacze, szczelność gniazd zaworowych. Ktoś ma jakieś inne pomysły? edit: W zakresie obotów 1500-1800 i 2300-2500 silnik pracuje wyraźnie głośniej, wydobywa się nie tylko buczenie, ale też klekot i delikatne drgania. Przy 2000 i 3000obr/min jest cisza i żadnych drgań Dodam, że podmieniałem wtryski i zdejmowałem pasek napędzający osprzęt, żadnego efektu
-
[b5 AFN] czy zerwało klina na wale?
Ustaw wał na zero, patrz w okienko w skrzyni. Zdejmij dekiel z zaworów i sprawdź czy w wałek rozrządu można włożyć blokadę. Może długo kręciłeś rozrusznikiem i napompowałeś hydraulikę i podparło zawory. Odpowietrz układ paliwowy, zalej filtr paliwem.
-
Logi 1.9 AFN słaba moc
To nie nieszczelność, tylko coś ze sterowaniem turbiną, Może źle złożyłeś turbo, lub coś z podciśnieniem. Podłącz bezpośrednio do gruszki turbo, przewód podciśnieniowy wychodzący z vacum. Z tak podłączonym przewodem zrób próbę dynamiczną, ale tylko do 2200 obr/min, bo turbo będzie ładowało na max, trzeba uważać, żeby nic nie strzeliło.
-
(AFN) Od czego jest ten kabelek?
Do świecy żarowej z podgrzewacza płynu. Z tyłu głowicy masz podgrzewacz płynu z trzema świecami żarowymi, kabel do jednej ze świec.
-
AFN metaliczny dźwięk przy przyspieszaniu i buczenie z filtra powietrza
od grodzi wężyk do plastikowej rurki (bez rozgałęzienia na N18) , która leci w stronę N75 logi z gruszką na ostro http://vaglog.pl/log_208974.html http://vaglog.pl/log_208975.html po czyszczeniu N75 http://vaglog.pl/log_208976.html http://vaglog.pl/log_208977.html troche dziwnie wyglądają te logi, jest duży rozrzut wartości między nimi, ale czuć poprawę
-
AFN metaliczny dźwięk przy przyspieszaniu i buczenie z filtra powietrza
OK zrobiłem tak jak pisałeś. Wszystkie wężyki zmienione, podciśnienie zapięte bezpośrednio do N75, usunięte rozgałęzienie na N18, jeden log zrobiony dla N75, drugi dla N18 http://vaglog.pl/log_208746.html N75 http://vaglog.pl/log_208747.html N18
-
AFN metaliczny dźwięk przy przyspieszaniu i buczenie z filtra powietrza
Turbo wyczyszczone, przycinało się w połowie zakresu, a później szło lekko. EGR wpięty w miejsce N75, przy okazji wyszedł jakiś problem z N75, zapiąłem go w miejsce EGR, nie ma błędu, ale nie steruje EGRem , bo nie widać różnic w grupie 003 w BS. logi na 3 i 4 biegu http://vaglog.pl/log_208512.html 011 3 bieg http://vaglog.pl/log_208513.html 011 4 bieg Dawka 3.0 mg, Czy turbo nie wstaje za późno?
-
AFN metaliczny dźwięk przy przyspieszaniu i buczenie z filtra powietrza
Dzięki odpowiedź. W sobotę posprawdzam. Ostatnio jak próbowałem ruszyć gruszkę strzykawką 100 ml, to coś się przycinało, Wyciągnąłem cały tłok strzykawki, a sztanga ruszyła się około 5 mm, gdy pociągnąłem sztangę palcem, zaczęła chodzić normalnie w pełnym zakresie. Wcześniej też kilka razy ruszałem sztangą za pomocą strzykawki, ale nigdy sztanga się nie blokowała. Może grucha daje ciała, jest syf w środku.
-
AFN metaliczny dźwięk przy przyspieszaniu i buczenie z filtra powietrza
OK. Jutro przyjże się wężykom podciśnienia i N75 Edit: N75 wymyty benzyną i przedmuchany, wężyki sprawdzone. Zrobiłem logi od 1000 obr/min http://vaglog.pl/log_206811.html 003 i 011 http://vaglog.pl/log_206812.html 003 http://vaglog.pl/log_206813.html 011 Co dalej, czy jest problem z geometrią, czy ze spalinami?