Treść opublikowana przez paweu1
-
Logi Dynamiczne TDI A4 B5 Ocena
Coś jest nie tak. Zadaną wartość osiąga dopiero przy 3 tyś. obr. Czy ktoś się bawił regulacją sztangi, turbo było regulowane? Sprawdź wężyki podciśnienia
-
Audi A4 B5 AVANT Co to za przewód
Przewód nadciśnienia do sterowania gruchą przy turbinie, nie będziesz miał doładowania Czy część śruby została w turbinie?
-
1.9 TDI - Dawka paliwa a odpalenie
Zmierz kompresję, bez pomiaru możemy tylko gdybać
-
Problem z ogrzewaniem
Jak podniesiesz deskę to zobaczysz to co na zdjęciu. Te klapy są za konsolą środkową Jest jeszcze jedna gdzieś głębiej schowana, ale żeby się do niej dostać trzeba wyjąc cały nawiew, ona odpowiada za ogrzewanie "nóg" Po zaklejeniu tych dwóch klapek jest prawie dobrze, prawie bo na nogi leci letnie powietrze, a powinno lecieć gorące. Jeśli będziesz zabierał się za wyklejanie, to poszukaj cienkiego materiału (np mata butylowa), ja wykleiłem gąbką która miała 6 mm i klapka się nie domykała, musiałem drugi raz rwać deskę
-
Problem z ogrzewaniem
Ja wykleiłem tylko te dwie klapki, które widać na zdjęciach. Nie chciałem demontować całej deski i nawiewu w środku zimy. Do wyklejenia wykorzystałem gąbkę wygłuszeniową z klejem, narazie trzyma
-
1.9TDI - przy rozruchu wywala kontrole przegrzania silnika
Zrób mostek na wtyczce do czujnika płynu, pojeździj dwa dni i wszystko będzie jasne, czy winny jest czujnik, czy wiązka
-
1.9 TDI - Dawka paliwa a odpalenie
Wykręć świece podłącz pod akumulator i sprawdź czy grzeją do czerwoności. Sprawdzanie na żarówkę mówi tylko o tym że przez świece płynie prąd. Po wykręceniu świecy będziesz widział czy grzeje do czerwoności. Mógłbyś też sprawdzić kompresję
-
Problem z ogrzewaniem
Gąbki na klapkach sterujących w nagrzewnicy się wykruszyły i nie kierują powietrza. Sprawdź czy z nawiewów lecą śmieci tzn. drobne kawałki szarek gąbki? Jeśli tak, to czeka cię zdejmowanie deski. Przerabiałem to ostatnio
-
1.9 TDI PD AMJ - Wymiana pierścieni
Miałeś rozgrzebany silnik i nie zmieniłeś pierścieni? Może na początek zmień uszczelniacze na zaworach, mniejszy koszt
-
1.9 TDI - Dawka paliwa a odpalenie
Dawka ma wpływ na odpalanie. Zwiększ dawkę startową, w adaptacjach grupa 005 ustaw na max Jaki masz kąt wtrysku? Sprawdzałeś czy paliwo się nie cofa, czy świece są w porządku, czujnik temperatury...?
-
1.9TDI - przy rozruchu wywala kontrole przegrzania silnika
Miałem tak w Golfie V, spowodowane było jakimś nalotem na tych prętach (drutach) czujnika poziomu płynu. Wystarczyło poskrobać te pręciki czujnika i problem zniknął. Sprawdź czy da się wyjąć czujnik poziomu płynu i spróbuj oczyścić te pręciki
-
Problem z odpaleniem, bardzo proszę o pomoc!
Sprawdzony czujnik temp silnika? Sprawdź po całej nocy w grupie 007 czy wskazania wszystkich trzech czujników jest takie samo. Jaka jest dawka paliwa i dawka startowa? Sprawdź zaworek zwrotny na pompie http://www.fotem.pl/data/mini/male_e26b844958f2e7fb9777c700aac.jpg http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=562737&start=28 Możesz sprawdzić jeszcze ciśnienie wewnętrzne pompy Jak były sprawdzane świece żarowe? Wykręcałeś i podłączałeś pod akumulator? Widziałeś że rozgrzewają się do czerwoności?
-
Dziwne stukanie z silnika. 1.9 TDI AWX
Dół silnika nie był ruszany. Tak? Trzeba szuka na górze, jeśli wałek i szklanki są w porządku, to trzeba szukać przy pompkach. Czy były wstawione w gniazda zgodnie z instrukcją, co z podkładkami pod pompkami i gniazdami? Jak był ustawiony luz na pompkach? Czy mechanik ma pojęcie jak się ustawia pompki, czy tylko zdemontował i zamontował bez żadnej regulacji?
-
Dobranie sprzęgła i zamachu do AFN
Na sztywnym kole spadnie komfort jazdy, zastanów się żebyś później nie żałował skoro możesz kupić tanio używaną dwumasę. Tarcze sprzęgła z silników poprzecznych mają inną ilość zębów na wielowpuście na wał, nie wiem jak jest z kołem zamachowym. Kup koło zamachowe i tarcze z silnika wzdłużnego napewno będzie pasowało np. Passat, a4, a6, Superb
-
A4 B7 BLB analiza logów i problem braku mocy
Jesteś pewny, że dobrze złożyłeś geometrię? W logach widać, że turbo późno wstaje a później nie może zbić ciśnienia, poza tym spada wskazanie przepływki przy wyższych obrotach mimo że turbo ładuje 2,6 bar
-
1.9tdi AFN ćwierkanie rolki napinacza?
Panowie potrzebuje napinacz do próby przerobienia na łożyska.
-
Dziwne stukanie z silnika. 1.9 TDI AWX
A co z pompkami? Jak były ustawione po ponownym włożeniu, jakie mają bipy, uszczelniacze były zmienione?
-
Prosba o analizę logów grupy 11 a4 b5 1z
Turbo słabo ładuje, sprawdź szczelność dolotu i wężyki do sterowania gruszką, Wrzuć logi 003 i 011 będzie widać czy jest dziura w dolocie
-
Wymiana silnika
Zwróć uwagę na sterowanie turbiną w 1Z gruszka jest sterowana nadciśnieniem, a w AFN podciśnieniem, pompa i wtryski pasują p&p
-
[B5 AHU] Wymiana napinacza paska wielorowkowego FOTOSTORY
Jeśli piszczy to smarowanie nic nie da, ponieważ piszczy pasek który jest krzywo prowadzony, bo tulejka ślizgowa jest "wyjechana" w jednym miejscu Był już jeden wątek o tym jak go przerobić na łożyska, ja myślałem o wymianie tulei ślizgowej.
-
[B5 AHU] Wymiana napinacza paska wielorowkowego FOTOSTORY
Ma ktoś stary napinacz? Potrzebuje do prób regeneracji. Jeśli się uda wrzucę opis regeneracji
-
Przepływka mierzy kosmiczne wartości. Czy to bezpieczne? AVG
2 tygodnie temu robiłem logi i było ok teraz coś świruje ta przepływka Sam sobie odpowiedziałeś. Podmień przepływkę i zrób logi
-
Przepływka mierzy kosmiczne wartości. Czy to bezpieczne? AVG
Może ktoś diodę założył?
-
Demontaż Deski Rozdzielczej
Musisz zdemontować tunel środkowy, wyjąć ramkę radia i klimatronica i masz dostęp do śrub
-
1.9tdi AFN ćwierkanie rolki napinacza?
Prawdopodobnie napinacz jest zapieczony, weź klucz 15 oczkowy załóż na śrubę i sprawdź czy napinacz się rusza