Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Podłączenie nowej anteny GPS pod RNS-D na przykładzie A4B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oryginalna antena GPS odmówiła posłuszeństwa. Ponieważ rozbieranie całej tapicerki żeby wymienić i założyć nowy przewód do płetwy mi się nie uśmiechało zdecydowałem założyć zwykłą antenkę GPS ogólnie dostępną na alledrogo. Koszt anteny 30 zł. Ważny jest tylko rodzaj wtyczki. Pod RNS-D musi być z wtykiem SMB a pod RNS-E z wtykiem FAKRA.

Antenę umieściłem pod deska rozdzielczą za zegarami. Jest tam profil stalowy do którego od góry na magnesie przyczepiłem antenę. Plastiki nie są przeszkodą dla anteny i widzi ona dokładnie tyle samo satelit co umieszczona na dachu.

No więc wygląda to tak:

Zdejmujemy pokrywę od bezpieczników podważając ją lekko małym śrubokrętem:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/klapa_bezpiecznikow_1.jpg

http://dastinaqwa.republika.pl/images/klapa_bezpiecznikow.jpg

Odkręcamy trzy śruby. Jedna w lewym dolnym rogu osłony pod kierownicą, druga w prawym dolnym rogu (przy tunelu środkowym) i trzecia z boku pod klapa bezpieczników.

http://dastinaqwa.republika.pl/images/klapa_bezpiecznikow_sruby.jpg

Następnie zdejmujemy plastikową osłonę kolumny kierownicy ciągnąc równolegle do podłogi do siebie:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/porywa_zdjecie.jpg

Osłona zaczepiona jest na takich zaczepach:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/zaczepy_oslony.jpg

które wchodzą w otwory deski rozdzielczej:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/otwory_zaczepow.jpg

Następnie wyciągamy radio:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/radio_przod.jpg

Zatrzaski radia to blaszki które odginają się do środka po wsunięciu w otwory wyjmaka (lub czegoś innego) Ja użyłem listków szczelinomierza.

Tak wygląda zatrzask radia po wyjęciu:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/zawias_radia_luz.jpg

a tak z wsuniętym szczelinomierzem:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/zawias_radia_zacisk.jpg

Trzeba wsunąć wyjmak w zewnętrzną część szczeliny tak aby pociągnąć zatrzask do środka radia.

Po wysunięciu radia mamy taki widok:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/radio_tyl.jpg

Przekręcamy plastikowe zabezpieczenie i delikatnie śrubokrętem wysuwamy wtyczkę SMB anteny GPS:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/radio_tyl3.jpg

Wsuwamy od tyłu kabel anteny i podpinamy do radia. trzeba jeszcze przekręcić z powrotem plastikowe zabezpieczenie wtyczki, która ma wycięcia. po przekręceniu o 90stopni w wycięcie wskakuje "kulka" blokująca i trzeba ja lekko podważyć żeby zabezpieczenie wróciło na swoje miejsce.

http://dastinaqwa.republika.pl/images/zabezpieczenie_anteny.jpg

Następnie wsuwamy antenę na górę stalowego profilu I przypinamy do czegoś kabel:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/kabel_anteny.jpg

Następnie przykręcamy osłonę kolumny kierownicy, zakładamy klapę bezpieczników no i oczywiście wsuwamy na swoje miejsce radio i możemy cieszyć się z poprawnie działającej nawigacji:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/navi.jpg

Miłej zabawy.

Może proste, ale to wie czy komuś się nie przyda :decayed:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam mam zapytanie odnoscie mapy. Bo navi mi dziala le kursor w navi pokazuje mi odwrotnie np jk mil bym jechac z wrocka do wawy to strzałke mam zamiast wstrone wawy to pokazuje mi do tylu czyli jade do wawy a strzalka w strone wrocka i nie wiem o co tu chodzi?? I czy masz moze mapy do tej navi??

---------- Post dopisany 28-11-2012 at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany 13-10-2012 at 18:54 ----------

To jak z tym moim problemem?? i czy ma ktoś mapy do navi RNS-D:)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

dobra rzecz. Wlasnie jestem w trakcie przesiadki z mojej ori RNS-D na Pioneera F900BT a niestety jak u Ciebie mi antena dachowa nie dziala. antena juz leci do mnie poczta nowa i tez ja planuje wsadzic za zegary :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.