Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klimatyzacja, czy jest sprawna ?


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj klimatronik w a4 b5 na poczatku sezonu po nabiciu schladzal na maksa po przejechaniu ok 2 km, pod koniec sezonu(dzis, 29stC) schladza do 8 st(taka temp w bocznym nawiewie) po przejechaniu 4-6 km w miescie(po 2 km chlodu brak).

Czy jest to normalny wynik ? Podejrzewam, ze gdzies mam mala dziurke bo do zimy czynnika starcza, a na wiosne klima zawsze sie wlacza ale nie chlodzi. Kontrast byl juz dowawany, ale nic nie widac.... Widocznie jest gdzies minimalna nieszczelnosc. Wentylatory dzialaja.

A moze jest jeszcze jakis czynnik powodujacy, ze klima moze chlodzic troche slabiej- tzn nie od razu tylko bardzo powoli schladza ? (filtr pylkowy wymieniany na poczatku sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien warsztat - i sprawdz klime ultrafioletem do 3 tygodni po nabiciu, pozniej to juz po ptakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien warsztat - i sprawdz klime ultrafioletem do 3 tygodni po nabiciu, pozniej to juz po ptakach

moze masz to samo co ja. czyli pekniety waz. ja nabilem klime dodalem barwnik i nic nie wykrylo, ale moj mechanik sprawdzil dokladniej i tak jak pisze znalazl pekniety waz co idzie od sprezarki do skraplacza. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Niedawno nabiłem klimę(ok 2 tyg temu) 2 dni chłodziło elegancko teraz już praktycznie w ogóle. Generalnie jak wybieram się w dłuższą trasę to przy tych upałach stopniowo zmniejszam temp. w aucie. no i jak już mam "Lo" to hmm powiew jest nie tak zimny jak powinien(jak na początku) No i dodam że jak od razu dam na "Lo" to nie chłodzi prawie w ogóle wręcz nie czuje różnicy między zwykłym a z załączoną klimą. Dopiero po jakimś czasie klima chłodniej wieje.

Wiecie może jakie czynności wykonać ? By to chłodziło?

(Dodam że zanim nabito klimę to na sprężarce ok godzinę sprawdzano czy się nie ulatnia)

Przy nabijaniu klimy wlano nowy olej do klimy PAG ISO46 0,05L

A ilość czynnika chłodniczego 0.72L

Vag nic nie pokazuje.

Po załączeniu klimy obroty nie zmieniają się. Tylko słychać jak dmuchawy (tak jakby się przełączały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...