Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Buczenie w okolicach bezpieczników-rozładowywanie akumulatora


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Mam problem od 2 dni cos mi rozładowywuje akumulator najpierw podczas jazdy słyszalne było pykanie w okolicach komp. gazu ( obok akum.) ale to ustałao dokładnie nie mogłem tego zlokalizować poniewaz jak unosłem maskęto juz przestało .

nastepnego dnia juz nie mogłem go odpalic. za pomocą drugiego auta i kabli odpalił bez problemu przejechałam ok250km i po 2 godzinach znów go nie mogłem odpalic podładowałek aku. i odlaczyłem go na noc nastepnego dnia przed odjazdem podpiołem aku. i odpaliłem i wrociłem owe 250km.

I tak teraz nawet podczas jazdy słyszalne jest takie buczenie pod osłoną (nad peadłami) jak silnik jest odpalony , po zdjeciu oslany (nad peałami) to buczenie wydobywa sie z takiej wiązki przewodow 3 nakretki M6 czerwone przewody tam są przykrecone (na zdj). sa tam tez bezpieczniki ale one są ok. natomiast przy zgaszonym silniku równiez z tamtąd wydobywa sie taki dziwny dżwiek jak by syczenie powietrza ??? po odłaczeniu aku. wszystko ustaje .

Wydaje mi sie ze to własnie to syczenie rozładowywuje mi aku :( Panowie co to może być jakieś sugestne ???

Pozdrawiam colak.

15082011043.jpg

[br]Dopisany: 15 Sierpień 2011, 23:53_________________________________________________Zapomiałem jeszcze dodac w slinku wyskakuje mi cały czas błąd 17841 jednak praktycznie nic nie ma na temat tego błedu :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za info sprawa załatwiona powodem zwarcia i buczenia była woda w obudowie komputera przekaźniki 219 oraz 373 były w wodzie i stąd zwarci i rozładowywanie aku. po wysuszeniu całej skrzynki i gniazd oraz wymianie przekaźników wszystko gra :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: Z tą wodą w skrzynce, to już gdzieś widziałem na forum. A zabezpieczyłeś to jakoś przed ponownym zalaniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak teraz wkręcone ś wszystkie śruby oraz mały otworek na spodzie obudoy aby woda spłyeła tak własnie bybo gdzieś opisane :)

mysle ze bedzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...