Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Dziwny odgłos przy wciskaniu sprzęgła


Gość gmwojcik

Rekomendowane odpowiedzi

Kolezanki i Koledzy!

Zeby spac spokojnie chcialbym dowiedziec sie czy cichy dzwiek podobny do "gzzz" przy wciskaniu sprzegla, pojawiajacy sie w ok. 7 na 10 przypadkach zmiany biegu, tak mniej wiecej od 1/3 wysokosci nogi nad wycieraczka, jest czyms normalnym?

Podczas wysprzeglania dzwiekowi temu towarzyszy bardzo, ale to bardzo delikatna wibracja przypominajaca np. chrabąszcza zamknietego w pudelku po zapalkach, wyczuwana na stopie. Nie jest to jakis przerazliwy zgrzyt, pisk czy grozne stuki lub chrobotanie. Po prostu cichy dzwiek, prawie taki jak przy wypowiadaniu slowa "gzzz". Dzwiek nie pojawia sie gdy silnik jest wylaczony, albo sprzeglo wciskane jest gdy samochod toczy sie na luzie. Skrzypienie pedalow o wycieraczke itp. tez jest wykluczone. Dzwiek jest slyszalny i "wyczuwalny" tylko przeze mnie, pasazerowie go nie slysza.

UWAGA: Samochod kupilem niedawno, wymienilem co trzeba, wlacznie z sprzeglem (caly zestaw cokolwiek to znaczy, tj. lozysko, docisk itd.) i kolem dwumasowym firmy LUK (wszystkie czesci nowe). Wymiany dokonal fachman, ktory zna sie na rzeczy i prowadzi prawdopodobnie najlepszy warsztat dla Audi w moim miescie, wzbudza zaufanie.

Objaw ten byl zarowno przed wymiana sprzegla+kola jak i po. Przed wymiana jednak na wolnych obrotach samochod szarpal i sprzeglo "bralo" bardzo gleboko. Teraz nie szarpie (no chyba, ze go o to bardzo poprosze) i sprzeglo dziala normalnie. Fachman mowi, ze wszystko ok. A mnie martwi to bzyczenie. Im wiecej czytam nasze forum tym bardziej jestem przerazony :)

A wiec podsumowujac: Czy w Waszych A4 czasami slychac jak wysprzegla sie bieg?

(B7 BRF, 2007 rok. 140 000 km.)

dziekuje i pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego:) chciałem się dowiedzieć czy uporałeś się już z tym dziwnie pracującym sprzęgłem. Ja mam identyczny przypadek jak u ciebie tylko, że u mnie zaczęło tak się dziać jakieś dwa tygodnie po wymianie kompletnego sprzęgła

wraz z dwumasem. Jeśli wiesz już co powoduje takie działanie sprzęgła, daj znać będę wdzięczny za każde info. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...