Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Puści nie raz biały dymek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że moja Audi a4 1.9 TDI AWX od czasu do czasu potrafi puścić takiego białego bąka z biała chmurką.

Auto po za tym nie kopci na czarno, oleju nawet grama nie zjada, jeździ się normalnie, jest żwawe itd.

Słyszałem, że mogą być to oznaki puszczających uszczelniaczy zaworowych.

Co to może być i czy muszę się tego obawiać ?

Opublikowano

jakby to były uszczelniacze, ubywało by oleju, i dym niebieski,.

może to para wodna, jak sie wydech rozgrzewa??

Opublikowano
  • Autor

Powiem, że kapnie rano kilka kropelek wody z wydechu ale to zjawisko raczej normalne z tego co wiem w każdym aucie.

A jak sprawdzić jak się nagrzewa wydech ?

Opublikowano

jak go dobrze przegonisz to napewno bedzie gorący, wtedy napewno na biało nie powinien bączków puszczac,.

powinien troche na czarno, jezeli natomiast wciąż na biało bedzie kopcił, szukaj dobrego mechanika niech zdiagnozuje problem,.

może byc począwszy od uszczelki pod głowicą, EGR, przepływka itd

Opublikowano
  • Autor

Egr się poci jak go tylko kupiłem ale nie robię tego na razie.

Przepływka hmmm wywalała by błąd i auto raczej powyżej 140 by nie szło bo wchodziło by w awaryjny.

Uszczelka pod głowicą hmmm ubywało by mi płynu chłodniczego i miałbym masło pod korkiem oleju.

Ponad to byłem w sobotę na podnośniku i żadnych wycieków na silniku nie widziałem.

Opublikowano

sam sobie odpowiedziałeś, pozdr

Opublikowano
  • Autor

No właśnie nie odpowiedziałem sobie bo nadal nie wiem czemu się tak dzieje. Dzisiaj np. po nocy tego nie zauważyłem.

Opublikowano

z drugiej strony, moja kiedyś kopciła na jasno biało jak sie łopatki cieły w turbawce i na wolnych obrotach za duże było cisnienie, może trzeba logi machnąć wtedy czegos sie dowiemy.

Opublikowano
  • Autor

z drugiej strony, moja kiedyś kopciła na jasno biało jak sie łopatki cieły w turbawce i na wolnych obrotach za duże było cisnienie, może trzeba logi machnąć wtedy czegos sie dowiemy.

a jak to uczynić mam to chętnie machnę

Opublikowano

z drugiej strony, moja kiedyś kopciła na jasno biało jak sie łopatki cieły w turbawce i na wolnych obrotach za duże było cisnienie, może trzeba logi machnąć wtedy czegos sie dowiemy.

a jak to uczynić mam to chętnie machnę

trzeba mieć VAGa lub vcds, i znac sie na tym i zrobic logi statyczne i dynamiczne, potem wrzucuc na forum i wtedy sie dowiemy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.