Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny dźwięk podczas prędkości powyżej 50 kh/h


darck_18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas jazdy z predkoscia powyzej 50 km/h przy nawet delikatnym ruszeniu kierownicy w lewo, słysze dźwięk chyba z lewego kola ,dźwięk ten moge jedynie porównać do tego jak sie wiedzie na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu na linie pobocza i słyszymy takie wycie po przez nie równą strukturę tego pasa,a i dodam ze przy skręcaniu w prawo zupełna cisza. Dźwiek podczas moich ruchów kierownica jest podobny tylko nie taki kłośny oraz bez drgań kierownicy. Dodam również ze lewa przednia opona (od str. kierowcy), jest znacznie bardziej starta w porównaniu do prawej. Na początku myślałem ze mam felgi pokrzywione lecz na wulkanizacji wyszlo ze sa proste, pojechalem również na zbieżność i też ok. Prosze o rade w jaki sposób zdiagnozować usterke aby ewentułalnie wymienić konkretną cześć. Z góry dzieki wszystkim na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś auto na podnośnik i sprawdź czy koło nie chodzi na boki, może łożysko w kole padło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzwięk jest bardziej słyszalny przy skręcie w lewo a w prawo nic też obstawiam łożyska. I nie koniecznie koło musi chodzić na boki. Jak podniesiesz samochód i zakręcisz kołem to powinno je być słychać. A sprawdzenie zbieżności nic nie da trzeba by jechać na geometrie żeby posprawdzali wszystko. Zbieżność może być ok a kąt pochylenia kół już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...