Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] szarpie


stanley24

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy i zarazem witam wszystkich. Potrzebuje waszej pomocy. Nie wiem co się dzieje. Po odpaleniu na zimnym silniku tak bardzo tego nie widać, dopiero jak złapie temperaturę i po zatrzymaniu się na wolnych obrotach co jakiś czas nim zabuja. Dzieje się to co trzy lub cztery sekundy. Jak jest dobrze rozgrzany to dobrze odczuć. Wtryski sprawdzone wszystko gra. Nie wiem. Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wykonac logi (haslo diagnostyka)

Generalnie w ktorys 2.5v6tdi wystepuje problem "narywania" (zweryfikuj czy to nie akurat Twoj kod silnika) - najslynniejsze na wszystkich forach w pl o audi auto niby uleczone z narywania (ale jak sie okazalo pozniej - tak jakos nie calkiem) to ex-auto Trzenia a obecnie chyba "Bienka" (nie pamietam ksywki ale namierzysz po googlach)

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1500100900

Poszukaj na a6 klub lub na AKP i zapytaj użytkownika naszego forum Bienka. Temat jest dobrze znany. Narywanie biegu jałowego BDH i BDG jest typowe dla tych silników, można powiedzieć, że to wada fabryczna. Usunięcie tego problemu w sposób fachowy nie jest proste, ale zupełnie możliwe więc sie nie zniechęcaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dokumencie jest napisane "Replace EDC control unit" - w przypadku aut cos pod 10lat takie operacje sa srednio sensowne ekonomicznie... podejrzewam, ze kumaci w temacie tjunerzy tez zrobia to bez problemu...

Polecam jednak sie zastanowic...

Mowa o autach, ktore na dzisiejsze pieniadze kosztowaly pewnie w okolicach 150kola - dzie te auta to stare pierniki ale w salonach kupowali je ludzie wymagajacy, z kasa!

Jakie sa szanse, ze ktos kupilby taki samochod "narywajacy" zanim jeszcze nowy wlasciciel dojechal nim do domu? Zadne!!!! Te aut byly sprawne jak byly nowe!!!! Problem pojawil sie z czasem gdy auto zaczelo nidomagac MECHANICZNIE.

Obstawiam, ze Wymiana softu to tylko workaround potrzebny (tu juz moje domysly) ze wzgledu na padakee pompy wtryskowej... te silniki Bcos najczesciej nedznie na hamowniach wychodza a spadajaca dawka na jalowym to odwieczna oznaka padaki VP44

W doku napisali jak byk kiedy ten "workaround" jest potrzebny

With increasing engine temperature the injected fuel quantity drops to under 3.0 mg/lift....

The required value should be between 3.0 ... 8.0 mg/lift on a warm engine (85°C).

To tak jakby urwany tlumik zamiast wymienic podwiazac drutem :yeah:

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...