Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] proszę o pomoc w odwołaniu się do MTU !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolezanki i kolegów, mam problem, a mianowicie, dostałem dziś list od MTU, w ktorym owe towarzystwo wylicza mi składkę auta, które kupiłem 29 lipca tego roku. z listu wynika, że muszę dopłacić ponad 1600pln!!! :wallbash:. o co chodzi, kupilem 29.07.11 fiata pande, z ubezpieczeniem opłaconym w MTU, jeszcze do 06.2012. nie podpisywałem żadnego dokumentu zrzekania się ubezpieczenia, byłem przekonany, że skoro poprzedni właściciel opłacił OC na cały rok, to te ubezpieczenie przechodzi na mnie. Z tego listu wynika, że każą mi dopłacić ponad 1600pln za możliwość kontynuowania przebiegu ubezpieczenia. Wściekłem się niemożliwie, ani mi w głowie dopłacanie do tego interesu,a tym bardziej nie taką kwotę.

MTU nie uwzględniło żadnych zniżek jakie posiadam( a mam wypracowane przez kilka lat w innych ubezpieczalniach 50% zniżek). MTU natomiast doliczyło mi 60% zwyżki za mój wiek poniżej 25lat :wallbash:

poratujcie mnie proszę we właściwy, profesjonalny sposób, co ja mogę teraz zrobić, 1600 to kupa forsy... :/

z góry dziękuję za każdą pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo...ubezpieczenie przechodzi oczywiście na Ciebie, ale składka jest rekalkulowana według Twoich zniżek/zwyżek.

Po kupnie masz 30 dni na zgłoszenie się do TU, żeby policzyć składkę i ewentualnie dopłacić kasę lub wypowiedzieć ubezpieczenie i ubezpieczyć się u innego ubezpieczyciela.

Skoro nie zgłosiłeś się do nich, to nie mieli informacji o Twoich zniżkach, a składkę obliczyli 100% dla regionu, wieku (zwyżka) itd. na podstawie umowuy zakupu przekazanej przez sprzedającego.

W chwili obecnej musisz się do nich zgłosić, udokumentować aktualnie posiadane zniżki i przeliczyć ponownie składkę.

Ubezpieczenie musisz u nich kontynuować, bo nie wypowiedziałeś go w ustawowym terminie, czyli dopłacić tyle, ile Ci wyliczą po uwzględnieniu zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f*ck :wallbash: czyli ładnie mnie skroją:/

mam nadzieję, że po tym jak udokumentuję znizki wylicza mi jakas ludzka skladke. ale klops :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...