soolek

Klubowicze
 • Zawartość

  1649
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

2

O soolek

  Informacje

  • Imię
   Adrian
  • Lokalizacja
   WA/WWE

  Auto

  • Model
   Inna
  • Nadwozie
   Kombi
  • Rocznik
   2016
  • Silnik
   1.4 TFSI
  • Kod silnika
   1B
  • Napęd
   FWD
  • Skrzynia
   Manual
  • Paliwo
   PB

  Ostatnie wizyty

  Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Jesteś pewien, że wszystkie odwołania przechodzą, odwołania bezpośrednio od poszkodowanego? Bo ja nie. Informuję, że takie przypadki są, a nie przesądzam, że tak będzie w tej sprawie. Szwagierka miała takie przypadki w kancelarii, więc na samym odwołaniu się nie kończyło.
  2. Jest jeszcze jedna kwestia. W momencie postoju OC kierowcy nie bierze odpowiedzialności za działanie pasażera, czyli de facto osoby trzeciej w tym zdarzeniu. Są, były już takie sprawy odrzucane przez ubezpieczycieli. W takim przypadku zostaje pozew cywilny. Ale jak pasażer przyzna , że był w tym miejscu o tej porze, to pewnie do wygrania. To jest oczywiście ostateczność, bo jeśli nie trafi na cwaniaka, to Policja podczas rozmowy po wezwaniu potrafi wytłumaczyć co i jak rozumnemu człowiekowi i może pójdzie z OC jak będzie odpowiednio opisane.
  3. Tylko czy ten Mirrorlink działa bezproblemowo w markowych radiach, bo np. w Seacie fabrycznym radiu możesz mieć MirrorLinka, tylko ciągle z nim jakieś problemy. Temu działa, innemu nie, zależy do marki telefonu, wersji Androida itd. itd. Muszę poszperać, ale jest to jakaś opcja.
  4. rybus, dzięki za rady. G6 raczej odpada. Jakoś mi nie leży. Prędzej V30 - lepiej leży mi w dłoni. Albo pójdę budżetowo i wezmę P20 lite, bo inne wydatki sobie właśnie dzisiaj załatwiłem, albo grubiej - muszę sobie jeszcze dokładnie obczaić Mi Mix2s lub czekanie na Mi8.. Z innej beczki trochę... Potrzebuję radio 2 DIN (uniwersalne, czyli nie dedykowane do danej marki) na Androidzie, żebym mógł sobie wrzucić mapy google, yanosiki, waze'a, spotify i inne. Z GPS oczywiście, WiFi, slotem na sim i DAB+ na przyszłość. Mowa oczywiście o chińczyku, dostępnym w Polsce od ręki. Jeśli ktoś może coś doradzić, albo podesłać jakiś link...
  5. Zdjęcia/nagrywanie filmów ma dla mnie małe znaczenie. Głównie do dzwonienia i internatu w uproszczeniu mówiąc. Fajnie, jeśli dobrze leży w dłoni. Plusem jest czytnik linii na tylnych pleckach, bo bardzo się do tego przyzwyczaiłem w P9. Używałem S6 i S7 i cholernia nie leży mi odblokowawanie z przodu, ale może dlatego, że czasami trzeba go wcisnąć albo może zawsze. Obsługa S9 mi odpowiada, tzn. czułość i dotyk ekranu - nie wiem, czy dobrze to opiszę, ale jest w tym taka lekkość, prostota, czy możnaby powiedzieć mniej wysiłku.. P20 Pro mi odpowiada, ale jednak własnej kasy wolałbym wydać mniej niż więcej, dlatego zacząłem patrzeć po tańszych alternatywach.
  6. Panowie, chcę sobie sprawić jakiegoś flagowca z DualSim. Pracodawca ostatnio daje d...i już nie sponsoruje flagowców, więc zacząłem prywatnie szukać czegoś w niższym budżecie, bo zaraz wakacje, więc trzeba pieniążki szanować. Co możecie powiedzieć nt. Xio...xxxx Mi Mix 2s - chyba powinno się zaraz pojawić u nas. Xio... jw. MI 8 - kiedy to się może u nas pojawić do kupienia? One+ 6 ??? Nic nie wiem nt. tego producenta. P20 Pro - to bym kupił, ale trochę szkoda mi wybulić 3,5 kafla. LG G6. G7 weszło, ale jeszcze nie rozkminiałem, co to sobą reprezentuje. LG V30 ? Aktualnie mam H... P9 i generalnie jestem zadowolony, ale czas na zmiany po prawie dwóch latach.
  7. soolek

   Mnie tak zostało do dzisiaj: zupa + >30stopni = prysznic ...
  8. soolek

   Wal od razu z grubej rury. Oficjalne pismo złóż do ASO, z potwierdzeniem wpłynięcia. Na dole, dopisz: do wiadomości: VW Group Polska czy jak to się tam nazywa (importer) Info o zatajeniu wymiany dwumasu, zatajenie naprawy blacharskiej z żądaniem zwrotu auta o poniesionych kosztów (jeżeli jakieś poniosłeś od momentu nabycia). A jak się będą chcieli dogadać, i Ty będziesz chciał, to się dogadajcie. W rozmowie wspomnij, że całą sytuację już opisałeś w internecie i że jak Cię dalej będą próbowali robić w ch... to wrzucisz zdjęcia i VIN auta + nazwę salonu itd.
  9. soolek

   I sprawdź dokładnie warunki złomowania, bo przynajmniej teoretycznie musisz dopłacić firmie recyklingowej za każdy brakujący kilogram auta, więc nie wiadomo, czy ogołocenie będzie Ci się kalkulowało. I w razie pomysłu na rozłożenie auta na części i zapomnienie o nim, to niestety UFG upomina się o niezapłacone OC, więc póki auto zarejestrowane, to trzeba płacić OC.
  10. Jak już to Mix 2S ale jeszcze tego nie ma gdzie pomacać, a leżenie w dłoni też robi różnicę.
  11. Właśnie stoję przed podobnym dylematem. Aktualnie mam H... P9 i jestem mega z niego zadowolony. Przez niego strasznie przyzwyczaiłem się do tylnego czytnika linii papilarnych i to dla mnie jest właśnie największy ból P20 Pro. I brak gniazda jack. Rozsądek mówi S9, ale P20 pro jest naprawdę fajny.
  12. Sam "kierunek" nie jest wystarczający jako zachowanie szczególnej ostrożności. Kierunek można wrzucić 0,5 metra przed ,co czyni duża ilość populacji, co już wielokrotnie upadło w różnych sprawach. A wszystko zależy do tego, kogo będziesz miał za obrońcę, "Giertycha" czy innego "radcę". To robi "WIELKĄ" różnicę.
  13. I tu się mylisz ... Grubo! Masz obowiązek upewnienia się, że nikt Cię nie wyprzedza. Na każdej drodze. Niestety, nawet gdyby on wyprzedzał Cię na podwójnej ciągłej to i tak nadal na Tobie ciąży obowiązek upewnienia się, że masz wystarczająco miejsca to wykonania skrętu. Pierwszy z brzegu link jak to traktuje nasze prawo i sądy: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/960824,zasygnalizowanie-skretu-w-lewo-to-za-malo.html W najlepszym wypadku będzie współwina: Ty nie upewniłeś się czy nikt Cię nie wyprzedza, On że nie dostosował prędkości i w efekcie musiał uciekać w bok. Aczkolwiek miejsce z którego włączyłeś się do ruchu może sugerować jednak, że to Ty wymusiłeś pierwszeństwo na tym pojeździe. Policja, pomimo że czasami tak się wydaje, nie jest aż taka głupia. W tym przypadku mogli by iść na łatwiznę i stwierdzić, że kierowca Toyoty nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w związku z tym za późno zaczął hamowanie i manewr omijania Ciebie (ratowanie się). To byłoby stosunkowo proste, bo przyjęło się, że zazwyczaj łatwiej wrobić w winę tego jadącego z tyłu. Skoro jednak uznali, że koleś jadący z tyłu, wyprzedzający na podwójnej ciągłej jest niewinny, to podejrzewam, że mieli ku temu powodu. Możliwe, że więcej dowiesz się na wizycie na komendzie, na którą powinni Cię jeszcze zaprosić przed skierowaniem sprawy do sądu.
  14. Booosze... Wina jest już ustalona przez Policję i jeżeli fanthomas nie obali argumentów Policji to jest winny. Sąd nie będzie powoływał biegłych od razu. Zapewne najpierw wpadnie wyrok zaoczny i dopiero fanthomas będzie się musiał odwołać a tu potrzebuje argumentów, których raczej nie ma, bo wg. mnie bez jakiegoś filmu albo naocznego świadka nie podważy argumentów Policji - wymusił pierwszeństwo, bo włączył się do ruchu (to jest kluczowe), nie upewniając się czy ma na to wystarczającą ilość miejsca.
  15. soolek

   Jak złapie Cię Policja i zobaczy sposób montażu albo jak Ci coś spadnie na autostradzie, to wartość boxa to będzie pikuś, przy kosztach, które Cię czekają.