Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Złomowanie auta bez rejestrowania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam na oku auto. Samochód z walniętym motorem, ale za to praktycznie pełna opcja wyposażenia.  
Chcę go kupić, wyciągnąć co wartościowsze, a resztę na złom.

Teraz kłania się pytanie: co muszę zrobić, żebym go mógł zezłomować legalnie? 

Auto ma aktualne oc, cena ok. 4000zł

Opublikowano

Jak masz umowę kupna sprzedaży to złomujesz normalnie. Musisz być właścicielem auta żeby je zezlomowac. W dowodzie masz inne dane ale masz umowę kupna sprzedaży więc nie ma problemu. Najlepiej zadzwoń tam gdzie złomuja pojazdy i dokładnie Ci powiedzą cobi jak. 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź. A nie trzeba płacić nic w skarbówce?

Opublikowano

Jak prywatnie kupiłeś to trzeba zapłacić 

Opublikowano

W skarbówce zawsze trzeba zapłacić PCC3 o ile nie kupujesz samochodu na fakturę, wtedy jesteś zwolniony. Na uregulowanie należności podatkowych ejst bodajże 14dni od dnia zakupu.

Opublikowano

I sprawdź dokładnie warunki złomowania, bo przynajmniej teoretycznie musisz dopłacić firmie recyklingowej za każdy brakujący kilogram auta, więc nie wiadomo, czy ogołocenie będzie Ci się kalkulowało.

I w razie pomysłu na rozłożenie auta na części i zapomnienie o nim, to niestety UFG upomina się o niezapłacone OC, więc póki auto zarejestrowane, to trzeba płacić OC.

Opublikowano
3 godziny temu, soolek napisał:

teoretycznie musisz dopłacić firmie recyklingowej za każdy brakujący kilogram auta,

W koła betonu naleje i się masa wyrówna.?

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, soolek napisał:

I w razie pomysłu na rozłożenie auta na części i zapomnienie o nim, to niestety UFG upomina się o niezapłacone OC, więc póki auto zarejestrowane, to trzeba płacić OC.

Auto aktualne oc ma, więc o to się nie boję. 

3 godziny temu, soolek napisał:

I sprawdź dokładnie warunki złomowania, bo przynajmniej teoretycznie musisz dopłacić firmie recyklingowej za każdy brakujący kilogram auta, więc nie wiadomo, czy ogołocenie będzie Ci się kalkulowało.

Mam w okolicy złom, co aż tak się nie czepiają, nawet jak łysą budę bym im przywiózł, tyle że płacą mniej. 

Opublikowano
  • Autor

A właśnie... A co z ubezpieczeniem? Załóżmy, że auto kupuję dziś, a w poniedziałek już jedzie na złom. Muszę zaczekać ze złomowaniem, aż przyjdzie kontynuacja polisy na moje nazwisko czy idę po prostu z polisą na nazwisko poprzedniego właściciela i papierami o wyrejestrowaniu do agenta ubezpieczeniowego i zgłaszam zezłomowanie?

Opublikowano

Nie musisz czekać. Jak zezłomujesz to zgłaszasz fakt w WK i u ubezpieczyciela, możliwe, że nawet oddadzą Ci część składki za pozostały opłacony okres.

Opublikowano
  • Autor

To już wszystko wiem. Dzięki wielkie za pomoc, bo ciemny byłem w tym temacie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.