Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Premium Select - ku przestrodze ...


pacmano

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam sie ze sie troche podlamalem po dzisiejszej wizycie w ASO. W innym temacie pisalem ze kupilem tydzien temu B8 poprzez salon. Wszystko pieknie ladnie.
Super stan auta, co mnie zaskoczylo, gdyz myslalem po 120k bedzie bardziej zmeczone. Zawieszenie bez luzow. Skrzynia chodzila chyba ok - brak doswiadczenia z s tronic.
Jedyne co slyszalem na parkingu  przy osluchaniu silnika jakies drobne stuki, ale sprzedawca zapewnił ze to normalnie tak pracuje no i ze oni robili przeglad tego auta.

Czlowiek przejechal juz tyle km no to wzial. Po dotarciu do domu, jednak te stuki mi nie dawaly spokoju. Podjechalem do jednego mechanika,
potem do lokalnego ASO Audi no i stwierdzili jednoglosnie ze to jednak cos nie bardzo. Musialem czekac ponad tydzien na wizyte, i panowie
potwierdzili przypuszczenia, ze to stuka dwumasa. Nie do wymiany na juz, no ale tak czy siak, wcisnieto mi auto z nie do konca sprawna czescia.

Co ciekawe, sprzedawca poinformowal mnie ze w tym aucie bylo wymienione kolo dwumasowe przy 114 tys przebiegu. No wiec cos nie bardzo zeby po 7k bylo znowu do wymiany.
Beda dzisiaj na miejscu, mily Pan pokazal mi cala historie serwisowania ( W wawie gosc mi tylko mowil z za monitora "bo nie moga udostepniac" ). 
Pierwsze co wyszlo to ze przy 114 tys byly zgloszone stuki z okolicy tylu silnika i wymieniono dwumas - ok.
No ale przy 118 tys. takie samo zgloszenie i znowu wymieniony dwumas - ??
No i wisienka na torcie. Przy 120 700 prace lakiernicze. Wymieniony zderzak, lampa, chlodnica, maska i badz co jeszcze.
Nie meczylem goscia, bo byly same kody i mi te kilka sprawdzil,  ale obstawiam ze poduszka tez musiala wystrzelic bo widac troche uszczerbki na srodku kierownicy.

Reasumujac, salon kupil rozbite auto, naprawil i chcial sprzedac, ale mi powiedziano ze wg nich jest bezwypadkowe.

Nie udalo mi sie dodzwonic do sprzedawcy, jedynie do salonu i sprawe zglosilem. Nie mniej jednak zbytnio nie wiem co teraz robic.
Przyznam ze sama stluczka dyskwalifkujaca samochod moze nie jest. Chcialbym zobaczyc zdjecia.
Na pewno jest to podstawa do zwrotu auta, gdzy gosc wyraznie pominal mi ostatnie wpisy serwisowe.
Bardziej sie obawiam tego ze ta wymiany dwumasy i tak nie pomoze i cos tam sie innego dzieje, skoro trzeba ja drugi raz po 3k wymieniac.
No i sam fakt, ze tak zostalem potraktowany przez ASO ? to jakis absurd. Do tego musze wykupic jeszcze jakies OC bo tez sie konczy zaraz.
Pewnie tez wcale tak gladko nie pojdzie z tym autem zeby to jakos rozwiazac :(


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin co to za salon sprzedał Ci auto? Jak nie chcesz pisać na forum to daj znać na PW :hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu ze zwrotem auta, tak czy inaczej można sprawę zgłosić do Audi Polska z prośbą o przyjrzenie się sprawie i interwencje.

Masz gdzieś kopię ogłoszenia? Jakiś opis? cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie sobie zapisalem. Zobaczymy co jutro przyniesie.  Ale tak jak myślę to dla świętego spokoju chyba lepiej byłoby jednak to oddać. Choć auta mi szkoda bo akurat bardzo mi przypasowalo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pacmano napisał:

bardzo mi przypasowalo

no chyba nie aż tak bardzo sądząc po tym co opisałeś ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja bym się ewentualnie z nimi dogadał, bo jeśli chodzi o naprawy blacharskie to trzeba by zobaczyć co tam było robione i w jaki sposób. Wiadomo, że auto z naprawami blacharskimi na koncie może być warte mniej niż takie bez więc jeśli nie było tam jakiejś tragedii to dogadaj się z nimi na jakiś pakiet napraw i przeglądów darmowych (części pieniędzy na pewno Ci nie zwrócą). Co do stuków w silniku/skrzyni to według mnie należy się z nimi dogadać żeby usunęli problem bezkosztowo przy zastrzeżeniu, że jeśli wystąpi znów to również naprawią to bezkosztowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w umowie masz wpisane że bezwypadkowe moim zdaniem możesz oddać auto chyba że byłeś poinformowany o historii wypadkowej, z drugiej strony załamuje mnie program Premium Select na który coraz częściej zwracam uwagę...
Reasumując kupujesz jak w zwykłym komisie czyli oczy dookoła głowy...

Poniżej program i gwarancja z której wynika że masz co najmniej rok gwarancji a może więcej...

https://www.audi.pl/pl/web/pl/samochody-uzywane-audi/audi-select-plus.html

 

ps. chyba widziałem Twój samochód na placu przy salonie jeśli jest czarny :)

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest , jak ja dokupisz! :) I to nie jest gwarancja tylko zasadniczo ubezpiecznie. Ja tego nie dobieralem. Sprzedawca powiedzial ze i tak w wiekszosci przypadkow wychodzi ze klient musi placic bo znajduja odstepstwa ...

Rekojmia jest dla osoby prywatnej chyba nawet 2 lata na wady ukryte. Nie poinformowanie o szkodach defakto jest podstawa do zwrotu auta.

http://prawniczafirma.pl/rekojmia-wady-ukryte-samochodu/

Martwi mnie to ze dwumasa byla wymieniana dwa razy, i teraz trzeba znowu. I to daje do myslenia, ze to moze nie sam problem kola dwumasowego.
Do tego slysze jakis stuk zawsze przy zmianie z 1 na 2 i tez sie czlowiek zastanawia co to jest...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pacmano napisał:

Sprzedawca powiedzial ze i tak w wiekszosci przypadkow wychodzi ze klient musi placic bo znajduja odstepstwa ...

Szczerość pracownika prestiżowej marki powala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pacmano napisał:

Martwi mnie to ze dwumasa byla wymieniana dwa razy, i teraz trzeba znowu. I to daje do myslenia, ze to moze nie sam problem kola dwumasowego.

Postaraj się dowiedzieć jak mocno było uderzone, może ma wpływ na inne podzespoły i dwumasę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal od razu z grubej rury. Oficjalne pismo złóż do ASO, z potwierdzeniem wpłynięcia.

Na dole, dopisz: do wiadomości: VW Group Polska czy jak to się tam nazywa (importer)

Info o zatajeniu wymiany dwumasu, zatajenie naprawy blacharskiej z żądaniem zwrotu auta o poniesionych kosztów (jeżeli jakieś poniosłeś od momentu  nabycia).

A jak się będą chcieli dogadać, i Ty będziesz chciał, to się dogadajcie. 

W rozmowie wspomnij, że całą sytuację już opisałeś w internecie  i że jak Cię dalej będą próbowali robić w ch... to wrzucisz zdjęcia i VIN auta + nazwę salonu itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, soolek napisał:

Wal od razu z grubej rury. Oficjalne pismo złóż do ASO, z potwierdzeniem wpłynięcia.

Na dole, dopisz: do wiadomości: VW Group Polska czy jak to się tam nazywa (importer)

 

Mysle ze dobrze prawisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, soolek napisał:

W rozmowie wspomnij, że całą sytuację już opisałeś w internecie  i że jak Cię dalej będą próbowali robić w ch... to wrzucisz zdjęcia i VIN auta + nazwę salonu itd.

nie wiem czy bym nie zainteresował tematem programu Turbo kamera z TVN

tu chyba nie ma się co bawić w dyplomację - krótko i ostro

chyba że salon będzie więcej niż wyrozumiały ale szanse na to jakie są to wiadomo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamyk napisał:

nie wiem czy bym nie zainteresował tematem programu Turbo kamera z TVN

tu chyba nie ma się co bawić w dyplomację - krótko i ostro

chyba że salon będzie więcej niż wyrozumiały ale szanse na to jakie są to wiadomo .....

Nie kręcą już nowych odcinków  Turbo kamery od zeszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja tematu. Rozmawialem wczoraj z osoba ktora sprzedawala samochod. Pan w wielkim szoku ze byla wykonywana taka naprawa.
Przyslal mi zdjecia jak auto wygladalo po zakupie u nich i ze bylo zewnetrznie przerysowane tylko nadkole. Zapewnil ze nie byl swiadomy ze takowa stluczka byla na aucie robiona.
Jego blacharnia zapewnila ze oni robili tylko przy tym blotniku. Jezeli to prawda to by wychodzilo ze poprzedni wlasciciel naprawil i od razu sprzedal.

Wiadomo, sytuacja wyglada troche komicznie, gdyz salon upiera sie ze nie byl swiadomy wczesniejszej naprawy, Pan twierdzi ze widzial wpis ale nie bylo szczegolow,
a zasadniczo dostep do danych mieli caly czas... Tak czy siak napisal ze jezeli na podstawie tego uwazam ze nie wszystko poszlo tak jak mialo byc no to moge przywiezc auto i zwracaja kase,
Wzial na klate, ze pomimo swojej nie wiedzy, faktycznie nie przekazal mi tej informacji.

Po poludniu dostalem maila ze dotarl do szczegolow naprawy i przygotuje mi dokladna liste elementow ktore byly wymieniane.
Dodatkowo ma sprobowac wyciagnac zdjecia od poprzedniego wlasciciela samochodu po weekendzie aby ustalic jak to wygladalo.

Wracajac do stukow ktore wystepuja.  Po ogladnieciu filmiku powiedzial ze tych stukow on nie slyszal przy sprzedazy, ale ze wg niego tez sa niepokojace i nie zbyl tematu.
Dostalem od niego kopie faktury na pierwotna wymiane kola dwumasowego.
Moge to praktycznie zrobic bez kosztowo u mnie w ASO. Dodal ze jezeli po naprawie to nie przestanie, to wtedy przywoze auto do nich na naprawe.
Jezeli wyjdzie ta wada znaczaca to moge auto zwrocic i dostaje kase.

Tak to wyglada na chwile obecna. Wstrzymam sie z decyzja do momentu ustalenia dokladnej szkody na aucie, o ile sie to uda.
W sumie to nie wiem co zrobic. Auta szukalem dlugo i mi sie podoba. Z drugiej strony sytuacja wyglada dziwnie z ta dwumasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca prezentuje dobre podejście lub chce wyjść z "twarzą"...

Zastanawiające jak przyjęli auto w komis/rozliczeniu nie sprawdzając czujnikiem lakieru aby mieć świadomość dla siebie i nowego kupującego który prawie zawsze o to pyta.. Jeśli tak działa program Select to słabo...

W pierwszym poście pisałeś że stuki słyszałeś a sprzedawca zapewniał że OK, teraz piszesz że sprzedawca stuków nie słyszał... ktoś ewidentnie miesza ?

Jeżeli pasuje auto naprawiaj usterki i się dogaduj, poproś o gwarancję na dwumasę i skrzynię abyś nie wrócił do tematu za 7k przebiegu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rabbi napisał:

Nie kręcą już nowych odcinków  Turbo kamery od zeszłego roku

Nie ma to chyba znaczenia, myślę że pomogą ale na tą chwile nie jest to konieczne bo sytuacja zmierza w dobrą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RALF76 napisał:

Sprzedawca prezentuje dobre podejście lub chce wyjść z "twarzą"...

Zastanawiające jak przyjęli auto w komis/rozliczeniu nie sprawdzając czujnikiem lakieru aby mieć świadomość dla siebie i nowego kupującego który prawie zawsze o to pyta.. Jeśli tak działa program Select to słabo..

Działa dokładnie tak jak każdy inny handlarzyna... Zawsze jak klient coś zauważy co sprzedawca chciał ukryć to powie przecież, że nie był świadomy... 

Nie ma opcji żeby oni zakupili auto bez weryfikacji przeszłości i napraw blacharskich, w szczególności, że tę historię mają zapisaną w bazie danych. A teraz jak klient się czegoś dopatrzył to przecież nie powie mu w twarz, że kłamał żeby auto szybciej sprzedać.\

No chyba, że faktycznie był nieświadomy bo może ich tam 15 sprzedawców jest, ale tak czy inaczej niedobrze to świadczy o samym salonie skoro nie wiedzą czym handlują.

Edytowane przez luk330
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnikiem to i ja sprawdzałem. Wyszła fabryka.  Ale jak miała nie wyjść jak wymienili całą maskę ?

Co do tego że było stukniete ciężko uwierzyć że nie wiedzieli... Z drugiej strony jeden pracownik  kupuje, drugi sprzedaje i mogli się nie dogadać. Odniosłem wrażenie że ten sprzedawca nie sprawdził sobie historii do końca bo jak przegladal i mi opowiadał to był zdziwony że turbo i dwumasa była wymieniana. Mógł na dobra sprawę wtedy się zorientować i też mu było głupio. Nie dowiem się już tego.  Niesmak trochę tak czy siak pozostaje.

Co do samej naprawy zrobiona dobrze bo szpary sprawdzałem i idealnie nic nie odstawalo.  Tylko się zastanawiałem czemu ta maska taka ładna po 120k. Teraz już wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...