Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Mandat z Holandii


jedrus1

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałem wezwanie do zapłacenia mandatu za złe parkowanie w Holandii w 2009 r. Byłem wtedy na wakacjach w Hadze, jak chciałem zapłacić wtedy w ich gminie to nie chcieli przyjąć pieniędzy i powiedzieli,że mam czekać na przysłanie mandatu do domu w Polsce i po 2 latach dostałem wezwanie do zapłacenia tylko trochę dziwne ponieważ jest to "Duplikat podwyżki mandatu" z firmy "CANNOCK CHASE" i straszą mnie, ze jak nie zapłacę to roszczenia przekażą firmie Kruk z Wrocławia.

Czy ktoś już się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to, jest o tym cały wątek na niedziela.nl. Polega to na tym, że rząd holenderski nie ma jak ściągać mandatów od Polaków, więc sprzedaje je firmie CANNOCK CHASE, która ma podpisaną umowę z Krukiem. Jednak kruk nie ma prawa ściągnąć z Ciebie kasy, ze względu na ta ustawę:

"Dz. U. 71.12.114 art.3 § 2.

§ 2. Odpowiedzialność za wykroczenie popełnione za granicą zachodzi tylko wtedy, gdy przepis szczególny taką odpowiedzialność przewiduje."

Druga rzecz to nie miałeś możliwości zapłacić wcześniej, bo nic do Ciebie nie przyszło. Twój adres wzięli z CEPiK-u. Jak Kruk przyśle Ci coś, to zacytuj im tą ustawę i więcej się nie odezwą, bo żerują oni na ludzkiej nieświadomości.

<a href="http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-76837.html">Tutaj</a> masz wątek o tym na passat forum. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz jak to wyglada w belgii? w czerwcu dostałem mandat za to samo ale nawet nie próbowałem go płacic na miejscu tylko od razu olałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sprawa wygląda podobnie. Musisz czekać, aż coś Ci przyślą. Jeśli nie dostaniesz nic to po sprawie, a gdy odezwie się kruk itp podaj im treść ustawy. :wink4:

Na forum passata bardzo ciekawa dyskusja, tylko jak cała sprawa się zakończyła?

Przeczytaj ostatni post na forum passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz jak to wyglada w belgii? w czerwcu dostałem mandat za to samo ale nawet nie próbowałem go płacic na miejscu tylko od razu olałem :)

nic raczej nie przyjdzie :wink4:

ja dostalem mandat za parkowanie rok temu i do dzis nic nie przyszlo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parkowałem w lipcu 2009 r i przyszło teraz.

A co do przytoczonej ustawy "Odpowiedzialność za wykroczenie popełnione za granicą zachodzi tylko wtedy, gdy przepis szczególny taką odpowiedzialność przewiduje" to czy nie pojawił się w ostatnio właśnie przepis szczególny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...