Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Myjnia a odpalenie samochodu


paulo24_1985

Rekomendowane odpowiedzi

Mam inne auto ale objaw podobny, właściciel poprzedni był na myjni, zalało komputer i paliło się latem kilka dni coś z chłodnicą. Brak płynu chłodzącego? Wyczyścił odpływ pod aku. Wyschło zgasło i jest ok.

TEORIA: Jako elektronik powiem ci że woda na przewodach czujnika (np. w pudełku komputera) może dawać zmianę odczytu czujnika. Przed uszczelnieniem trzeba wysuszyć bo inaczej uwięzisz wilgoć w komputerze= problem nie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tedy wysuszyłem, ale nie znalazłem tam śladów wody. ?????????[br]Dopisany: 25 Listopad 2011, 16:56_________________________________________________Odnośnie wentylatora czy on musi się załączać po30 sec. od odpalenia samochodu i chodzi cały czas? Bez względu czy klima chodzi czy nie.[br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 19:46_________________________________________________Może ktoś ma taki typ silnika i napisze swoje obserwacje odnośnie wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twojego auta.

Jeśli jest wiskozowy (żadnych kabli) to się kręci cały czas podczas pracy silnika, na zimnym silniku wolniej.

We wszystkich autach jakie spotkałem elektryczny wentylator na zimnym silniku jest wyłączony.

Jak się silnik zagrzeje ponad miarę włącznika termicznego to się załącza. Benzyna, na postoju latem po jakimś kwadransie na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w serwisie audi na radzymińskiej u Szewczyka. Wymienili mi 3 cewki zapłonowe z okazji akcji ich wymiany(o której dowiedziałem się z tego forum i bardzo dziękuje). Rutynowo podłączyli mi samochód pod kompa i dostałem wydruk :

16500 P0116 008

Czujnik temperatury płynu chłodniczego -G62-

Niewiarygodny sygnał

Sporadyczna

16804 P0420 001

Układ katalizatorów, rząd 1

Za mała skuteczność

Statyczność

Dodam że paliła mi się kontrolka silnika a teraz już nie.

Gdzie się dokładnie znajduje ten czujnik i czy kwalifikuje się do wymiany?

Może to już finisz mojego problemu z moją niunią?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejny problem przy wymianie czujnika g62 rozsypała się plastikowa zawleczka.

Czy dostanę tą zawleczkę gdzieś?ile kosztuje?

Może inny sposób jest?

Pomocy!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:[br]Dopisany: 29 Grudzień 2011, 15:36_________________________________________________sytuacja opanowana, zawleczka to groszowa sprawa 4zł za sztukę w aso.[br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 17:36_________________________________________________Po wymianie czujnika nie zauważyłem żadnej poprawy. Prawdopodobnie zmiana nastąpi po wykasowaniu błędów? Czy mam racje? [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 17:38_________________________________________________Proszę niech mi ktoś odpiszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...