Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jak wymienić regulator napięcia w alternatorze ?


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy da się wyciągnąć alternator bez zdejmowania chłodnicy ? Muszę wymienić regulator napięcia a za bardzo nie wiem jak odkręcić alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę i popatrz, Podejrzewam, że powinno się go dać wyjąć bez większych kombinacji. Właśnie widziałem jak to wygląda na zdjęciach i wygląda, że tam sporo miejsca jest miedzy kolektorem dolotowym a alternatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do śrub, którego go mocują jest pełno miejsca, tylko czy trzeba popuścić pasek bo do tego trzeba przód ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda to w twoim aucie ale mnie się udawało regulator wymieniać bez wyjmowania rozrusznika. Idź na szrot albo do sklepu i ściemnij że chcesz obejrzeć alternator. Zobacz gdzie jest i jak jest zamocowany regulator (z reguły przy kablu który do alternatora dochodzi, na 2 śrubach). Zrób zdjęcia aparatem miejsca gdzie kabel dochodzi. To ci pomoże ustalić jak to zrobić. Jak ruszysz alternator to się może okazać że trudno go będzie z powrotem zamontować z odpowiednim napięciem paska. Np. u mnie (golf2) nie działało kółko napinające i musiałem używać łomu do napinania. Sam nie mogłem napiąć paska bo śruba napinająca była "zjechana".

Polecam droższy regulator z szczotkami zablokowanymi drutem- wyciągnięcie drutu zwalnia szczotki i opadają na pierścienie wirnika. Jak szczotki nie mają tego to jest koszmar z zakładaniem bo sprężyny szczotek odpychają regulator i prawie niemożliwe jest wkręcić śruby mocujące regulator, można też szczotki połamać podczas montażu(grafit jest kruchy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem, potrzebne są 2 osoby, popuszczamy 2 śruby alternatora jedna imbus 6 druga płaska 17, aby poluzować pasek użyłem nasadowej 17stki i przedłużki i zwolniłem napinacz w tym czasie kolega ściągnął pasek. Imbus na górze wychodzi ładnie, 17stka na dole wychodzi w stronę szabelki, tak że nie trzeba męczyć się z wisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...