Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dach na domu


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mamy tutaj jakich cieśli? Mam pytanie odnośnie zrobienia więźby dachowej i pokrycia domu dachówką. Jutro leję skosy a w poniedziałek mam mieć cieśli bo twierdzą że 3 dni wystarczy żeby móc robić dach. Beton mam z bdb betoniarni więc o jakość się nie martwię. Proszę o poradę bo nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mamy tutaj jakich cieśli? Mam pytanie odnośnie zrobienia więźby dachowej i pokrycia domu dachówką. Jutro leję skosy a w poniedziałek mam mieć cieśli bo twierdzą że 3 dni wystarczy żeby móc robić dach. Beton mam z bdb betoniarni więc o jakość się nie martwię. Proszę o poradę bo nie wiem co robić.

Za bardzo nie rozumiem o jaja porade Ci chodzi :wink4:

Jesli chodzi Ci o czas jaki potrzebuja to nie wiem jak mocno masz skomplikowany dach ale mi chlopaki tez robili wlasnie 3 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże :http://muratordom.pl/eksperci/pytania/czas-wiazania-betonu/217/

Przy takich robotach pośpiech nie wskazany jak ma być solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż rzut dachu. Ponadto dla ogarniętej ekipy, 3 dni to maksimum.

Mi wlasciwie robili 2 dni.

Jeden dzien przygotowali sprzet, przywiezli material itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 3 dni miałem na myśli że beton jakoś tam zwiąże. Pogoda się popsuła i dopiero na środę chcą mi przyjść bo ich deszcz odgonił z innej roboty. Mi też mówili że w jeden dzień postawią więźbę. Tak z ciekawości to ile płaciliście za drzewo i jak liczyła sobie ekipa za metr2 ?[br]Dopisany: 08 Październik 2011, 23:57_________________________________________________Koledzy kolejne pytanie. Jaki kolor kamienia proponujecie na komin tak by jakoś to wyglądało i pasowało do czarnej dachówki? Jasny czy ciemny brać, może macie jakieś domku w okolicy z czarną dachówką i kamieniem na kominie to zapodacie fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny będzie ładniej wyglądał,a ciemny szybciej się brudził.

Najlepiej kolor taki jak na elewacji,lub jak na piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam na ekipę do dachu. Też myślę o jasnym by się jakoś ten komin odznaczał na całości. Ogólnie dom tak będzie wyglądał, teren koło wiaty garażowej mam bardziej pionowo usypany ale to na razie by się ziemia uleżała a na wiosnę się ja rozgarnie inaczej jak coś nie będzie pasowało. Jak dam na to jakieś zabezpieczenie to jasny też nie powinien tak się brudzić, myślałem kupić jakiś preparat do kostki brukowej i tym całość przemalować.

snc00202r.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Tondach-u dachówkę czarna glazura bo akurat ta wyszła w dobrej cenie na składach a nie odbiega znacznie jakością od innych. Nie brałem zwykłej bo pod palcami było czuć różnicę, zwykła była szorstka jak piernik a glazura gładziutka. Zobaczymy ale szwagier ma u siebie glazurę już chyba 5 rok i powiem że efekt jak po położeniu a u kuzynki zwykła już jest zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...