Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Kontrolka- żółty przekreślony kluczyk


gr8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukalem forum, ale nie znalazlem nic, co by moglo pasowac do mojego problemu.

Otoz dowiedzialem sie (niestety nie ma mnie teraz w domu, a autkiem opiekuje sie narzeczona :( ), ze pojawia sie kontrolka: zolty przekreslony kluczyk (taki domowy od zamka), chwile po odpaleniu autka i ruszeniu nim. Nie mam rowniez obecnie dostepu do instrukcji, ale szukali w niej i nie mogli sie tego doszukac (instrukcja nie po polsku).

Czy jest ktos w stanie powiedziec jaka jest tego przyczyna? Czy cos zlego sie dzieje?

Przy okazji tylko jeszcze dodam, ze zaraz przed moim wyjazdem "wyjezdzilem" wszystkie kilometry, ktore zostaly do przeprowadzenia serwisu i ciagle wyswietlala sie informacja o tym, ale nie mialem nawet czasu, aby podjechac do mechanika, aby wykasowac ten alarm - powiedzial, ze mozna to zrobic dopiero jak zacznie mi sie pokazywac, a wtedy mialem inne problemy na glowie.

Bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o ta malo pomaranczowa kontrolke ktora pokazuje sie na zegarach jest ona od immo jak przekrecisz kluczyk poczekasz az zgasnie w tedy odpal auto a nie od razu po wlozeniu kluczyka do stacyjki

To jest zolta kontrolka przekreslony kluczyk :wink4: ..... i w B8 nie przekreca sie kluczyka :wink4:

Auto jest wyposazone w system Kessy :) ( mozna palic bez kluczyka :decayed: )

Ja bym sie udal do ASO sprawdzic w czym jest dokladnie problem albo podpiac VCDS i sprawdzic bledy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o ta malo pomaranczowa kontrolke ktora pokazuje sie na zegarach jest ona od immo jak przekrecisz kluczyk poczekasz az zgasnie w tedy odpal auto a nie od razu po wlozeniu kluczyka do stacyjki

Chcialbym aby tak bylo... niestety, tak jak pisalem, chodzi o to, ze zapala sie po chwili po odpaleniu auta.

@wrclaguna, ja tez bym sie udal do ASO, gdybym byl na miejscu... ale to niestety nastapi dopiero za kilka dni. Chodzi mi tylko o to, czy mozna autem dalej jezdzic? Czy moze lepiej niech stoi zanim nie sprawdzi sie od czego jest ta kontrolka...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, wyświetla się żółty przekreślony kluczyk i komunikat " ignition lock detective" Wkładam kluczyk do stacyjki, odpalam i mogę go wyjąć przy włączonym silniku (nie blokuje się w stacyjce). Jak pytałem w ASO, pytali czy dzieci się bawiły w aucie, podejrzewam że syn bawił się wcześniej z patyczkiem do lodów i mógł włożyć do stacyjki blokując jakąś tą zapadkę. Pytanie tylko jak dostać się do stacyjki? Jak zdjąć obudowę tak aby nic nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sciagnac osłone, zobaczysz pozniej dwie srubki ktore wykrecasz .

Nastepnie wtyka i wymiana stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ktoś zdiagnozował od czego to się pojawia ? ;) Może się pojawiać od wadliwego zamka od klapki wlewu paliwa ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GrzegorzSi napisał:

Może się pojawiać od wadliwego zamka od klapki wlewu paliwa ? ;)

nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wihajster napisał:

nie...

Pytam bo na przyklad może się pojawić chyba z drzwi gdyby był wadliwy zamek i by nie zamknęło  podczas ruszania 

Edytowane przez GrzegorzSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...