Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Zaniżanie kosztów przez OC WARTA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie ja pierwszy, ale mam taki oto problem z OC WARTA sprawcy - wyliczyli mi szkodę na zaniżonych kosztach robocizny i nieoryginalnych częściach.

ASO Szewczyk odwoływało się ale nadal brakuje 1060zł do całkowitych kosztów naprawy oraz WARTA nie chce uwzględnić wszystkich części (przerysowana felga, uszkodzona opona)

1. Czy muszę zapłacić ASO a później się sadzić z WARTA?

2. Można jeszcze pisać jakieś odwołania?

3. Co z felgą, oponą jak okaże się krzywa i będzie bić?

Oberwałem z nie swojej winy. Oddałem na bezgotówkową naprawę. Samochodu nie będę miał ponad miesiąc, jest już wypadkowy i jeszcze muszę się pier**lić z WARTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, niestety chyba czeka Cię sąd. Rozmawiałem z prawnikiem - powiedział mi - 20% ludzi pozywa ich do sądu z tych 20% sprawy wygrywa jakieś 90% - lecz nadal im się opłaca. Nie bój się sądów i dochodź swoich praw. Ja na Twoim miejscu poszedłbym do niezależnego rzeczoznawcy, zrobił wycenę, zapłacił za nią (około 250 zł) wziął fakturę, następnie wysłał im przed sądowe wezwanie do zapłaty. Pewnie nie odpiszą. Później sprawę kieruj do sądu - w pozwie wrzuć koszty rzeczoznawców, prawników itp. Po roku odzyskasz pieniądze od tych dzi@dów. Niestety, żyjemy w środkowej europie, lecz prawo mamy środkowoafrykańskie. NA PEWNO NIE POPUSZCZAJ IM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na tym sie skonczy

ale jednak chcialbym tez naprawic samochod i nim jezdzic zamiast tego stoi i sie kurzy na parkingu warsztatu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda obejmuje nie tylko straty, ale także korzyści, które osiągnąłbyś gdyby szkoda nie nastąpiła, m.in. wypożyczenie pojazdu zastępczego (strata) lub brak dochodów w myśl niekorzystania z pojazdu (korzyść), itp.

Rozlicz się z ASO, abyś mógł zgłosić roszczenie sam, chyba, że ASO chce być uczestnikiem sporu - aczkolwiek nie sądzę - i dla nich i dla Ciebie większy kłopot, chociażby dokumentacyjny.

Odwołanie, owszem, ale przyznam, że tylko w sensie przedstawienia przed sądem, że chciałeś polubownie rozstrzygnąć spór - wielokrotnie. Wezwanie do zapłaty obligatoryjnie. Ustal wysokość roszczenia -kwoty wezwania, kolejno wartość sporu.

Pojazd ma być przywrócony do stanu sprzed szkody, w związku z czym obręcz + opona powinny zostać poddane naprawie i/lub wymianie.

Na wszystko musisz mieć dowody, od początku: FV za naprawę, opinia - ocena techniczna biegłego + FV, a ew. koszty zastępstwa procesowego i opłaty sądowe do zwrotu po wygranej sprawie.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...