Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Blokujący się pedał sprzęgła.


tommy-cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki nietypowy problem, a mianowicie jak wciskam pedał sprzęgła to jakieś 2,5 cm przed końcem bardzo ciężko je docisnąc. Jak nie docisne tych 2,5 cm to ciężko biegi mi wchodzą, czuje taki opór, a przełanczając z drugiego na trzeci bieg nawet jak docisnę wchodzi tak ciężej. Sam pedał też wciska się ciężej niż u mojego ojca w silniku AWX. W wekend chcę rozebrać okolice pedałów i zobaczyć czemu się tak dzieje, ale może podrzucicie mi jakieś sugestie gdyż nie wiem jak jest zbudowana hydraulika od pedału sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a podpowiedz jak to zrobić? Chociaż nie wydaje mi się żeby to był zapowietrzony układ. Ten opór ewidentnie jest mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz trzymał pedał delikatnie wciśniety i po odkręceniu odpowietrznika zejdzie gładko do samego końca w podłoge to znaczy że jest zapowietrzone albo cos dzieje się z wysprzęglikiem bądź pompką. oczywiscie przyczyną moze być też cos innego np sprężyna się może gdzies blokować.

Weź sobie kogos kto ma troche pojęcia o tym i spróbuj odpowietrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło, temat odłożyłem ale pora do niego powrócić. Układ odpowietrzałem i nic nie pomogło. Nagrałem filmik gdzie ładnie widać miejsce w którym momencie pedał sprzęgła stawia spore opory. Jak docisnę go mocno to biegi wchodzą ładnie, znowu jak nie docisnę to biegi lekko haczą co jest denerwujące podczas jazdy, tak jak te mocne dociskanie tego pedału. Poniżej filmik może ktoś poradzi co z tym tematem dalej zrobić?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...