Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Lewa poduszka silnika (hydropodstawa) - zużycie bez wycieku?


SZYNKAR

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem samochód ze zniszczonym łącznikiem elastycznym wydechu (plecionka). Mechanik stwierdził ze przyczyna to prawa poduszka silnika (hydropodstawa) do wymiany. Wymieniłem - widoczny wyciek płynu wewnętrznego. Podczas podnoszenia silnika słychać było trzask jakby z lewej. Po wymianie prawej powiedział cytuję "lewa poduszka jest jakaś miękka" i zasugerował wkrótce wymianę. :(

Jestem przed wymianą plecionki i nie chciałbym żeby znowu się rozsypała przez uszkodzoną poduszkę.

OBJAWY: Poduszka prawa nowa, lewa nie ma wycieku. Przy gaszeniu silnika trzęsie budą ale nie miałem nigdy diesla i nie potrafię porównać. Podczas jazdy na luzie z hamowaniem czasem wyczuwalne lekkie drgania kierownicy od silnika.

Czy ktoś miał uszkodzenie lewej poduszki bez widocznego wycieku?[br]Dopisany: 26 Październik 2011, 19:07_________________________________________________Jestem po konserwacji podwozia. Lakiernik zauważył ze intercooler jest oblepiony olejem z kurzem i umył go karcherem. Brudny ślad w kształcie owalu sugeruje wyciek oleju z przodu przedmuchiwany na tył. Ten trzask z pierwszego wpisu to chyba wtedy coś się przytrafiło intercoolerowi. :wallbash: Jak coś zdiagnozuję dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadź kogoś za kierownicą, ty otwórz maskę, weź jakąś porządną latarkę, niech klient za kierownicą rusza delikatnie na jedynce i zobaczysz czy poducha wywalona czy nie. Do lewej jest dość dobry dostęp. Jeszcze zależy o której lewej mówimy, patrząc od strony kierowcy czy od przodu samochodu? Bo mi chodzi o tą patrząc od strony kierowcy.

A powiedz, jak zmieniasz biegi to czujesz szarpnięcie czy płynnie wszystko chodzi? I zobacz też jak się zachowuje drążek skrzyni biegów, bo jak lata przy redukcji np no to poduchy przy skrzyni mogą być wywalone. Znaczy tam jest jedna taka mała, a ta druga to tak jakby guma czy coś, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...