Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Klakson-dlaczego cały czas trąbi?


gregs0

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli po wyjęciu airbaga nie powinien trąbić?Sorki,że się tak dopytuję,ale somochód mam dopiero od paru dni i nie mogę nigdzie dostać jakiejś książki do tego modelu.Z tego co patrzałem są tylko do A4 i Avant do 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Z przycisków sygnału poprzez pierścień AIRBAG sygnał wchodzi do sterownika kolumny kierowniczej, który z kolei przy pomocy cyfrowej linii komunikacyjnej CAN, przekazuje informację do sterownika "bordnetz"-serownik zarządzania siecią elektryczną- który ma za zadanie podać masę na przekaźnik w momencie wciśnięcia przycisku sygnału (przewód zielono/żółty wychodzący z kostki szarej 32 pinowej ster. sieci pod przekaźnikami o których wcześniej pisałem z pinu nr 1). [br]Dopisany: 11 Marzec 2008, 23:15 _________________________________________________Jeszcze jedno pytanie. Piszesz, że wypiołeś poduchę i włączyłeś kluczyk -sygnał trąbił, a czy po tej operacji nie zapaliła ci się kontrolka poduszki pow. na zestawie wskaźników. Jeśli nie to trzeba zobaczyć czy nie ma jakiegoś obejścia poduszki i być może uszkodzony jest pierścień AIRBAG i on powoduje zwarcie a co za tym idzie ciągłą pracę sygnału. W takim przypadku trzeba by wypiąć kostkę z tego pierścienia i zobaczyć jaki będzie efekt- kostkę oczywiście za pierścieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za próbę pomocy,ale jestem jeszcze zbyt "zielony" w tych sprawach ,aby samodzielnie brać się za naprawę.Myślałem ,że to coś prostszego.Z reguły wyznaję zasadę ,że jeśli na czymś się nie znam to się za to nie zabieram.Zlecę to zadanie komuś kto wie o co chodzi.Jak myślisz cze elektryk samochodowy będzie wiedział o co w tym wszystkim chodzi,czy raczej pozostaje serwis?Jeszcze raz serdecznie dziękuję za uświadomienie złożoności problemu.Jak będzie już OK to dam znać co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...