Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wyciek płynu chłodniczego z tyłu silnika


Mk-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem. Ubywa mi płynu chłodnicznego - dosyć dużo - zbiorniczek na dwa tygodnie. Mysałem ze to uszczelka pod termostatem, jednak okazało się ze po wymianie dalej to samo.

Jako że posiadam silnik AJM, posiadam również pompe tandem/vacum. Wcieka mi z niej paliwo z pod dekla. Podobno jest tak niewymienialna uszczelka. Paliwo cieknie na "dół" na skrzynie itp.

Po tym jak okazało się ze to nie uszczelka pod termostatem, podłożyłem miske pod spód auta i okazało się ze to co cieknie to nie samo czyste paliwo o którym pisałem wyżej tylko raczej woda z domieszką paliwa. Więc wyglada na to że mam wyciek gdzieś z tylu silnika.

Niestety nie wiem co tam może być uszkodzone, może ktoś miał jakies tego typu sytuacje? Może bym spróbował sam coś pogrzebac zanim oddam auto do mechanika. Zbliża się zima i pasowało by zalać samochód płynem chłodniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu jest taki kruciec ze świecami żarowymi co podgrzewają płyn chłodniczy sprawdź czy tam nie ma oznak płynu u mnie tam uciekał i kapał na skrzynie wymieniłem świece z nowym uszczelkami i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest ten plastikowy krociec? bo nie moge go wymacać - pod ta rura dolotu z tyłu silnika? jest on tez w AJM?

ogladałem miejsce z tymi świecami, wydaje się że wyciek jest gdzies w tej okolicy, ale nie widac bezpośrednio, tak jakby pod tą pompą (być może tam gdzieś jest ten plastikowy krócieć)

kurde gdzies cieknie mniej wiecej na środku tyłu silnika (chyba) i spada własnie na skrzynie gdzie łączy się z ropą kapiącą z pompy vacum/tandem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rysunek:)

ok, to ten króciec "znam" - pod nim/obok jest ta pompa paliwa. Na górze, wystają świece, i tam raczej nie ma wycieku. Przyglądałem się temu. Być może od dołu od tych innych wyjść.

Czy poza świecami może też gdzieś się tam wydobywać woda? Co tam jest wymienialne oprócz uszczelek przy świecach?

Inni koledzy wspominali o plastikowym, też tak gdzieś istnieje? Bo jego nie mogę zlokalizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie zdiagnozowac wycieg.

Uszkodzony został gumowy przewód który przechodzi pod pompą VACUM. Ropa z przeciekającej pompy zniszczyła gumę.

Dla potomnych:

Symbol ASO: 038121473

Koszt: 60-70zł

Teraz zastaniwam sie co zrobic z pompą. Cieknie z pod tego dekla. Ostatnio jak sie tym interesowałem, nie było dostepnych uszczelek pod dekiel. Czy teraz cos sie zmienilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...