Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Chłodnica i wiatraki.


Matik_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam takie pytanie odnośnie wiatraków i chłodnicy.

A mianowicie po odpaleniu i nagrzaniu silnika (90C) Połowa chłodnicy jest zimna a druga lekko sie nagrzała i na tej połowie zimnej wiatrak chodzi cały czas (wiatrak z prawej stojąc na przeciwko samochodu) a z lewej jak już mówiłem jest dosłownie letni.

I czy jeden wiatrak powinien chodzić cały czas? i co może byc przyczyną tego że chłodnica jest tylko z jednej strony "ciepła".

Dodam że wymieniałem cały rozrząd pompę wody napinacz gazowy i termostat. Lecz niestety nie zwróciłem uwagi jak było przed wymianą.

P.S.

Mój pierwszy post na forum więc z jakie kolwiek błędy z góry przepraszam i liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten który się obraca jest od chłodzenia cieczy chłodzącej a ten który stoi jest od klimy (powinien się załączyć po włączeniu klimatyzacji). ten co się obraca u Ciebie powinien się lekko sam kręcić ale musi się dać go zatrzymać (najlepiej drewnianym trzonkiem). Jeśli się go nie da zatrzymać to wisko do wymiany. Być może to on schładza Ci chłodnicę lub może być zapowietrzony układ po wymianie termostatu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz zapowietrzony układ chłodzenia tak jak pisze dobis1, spróbuj odpowietrzyć układ pamiętając o odpowietrzeniu nagrzewnicy, co do wentylatorów do duży chodzi po odpaleniu silnika na Ibiegu, II bieg wentylatora załącza się jak silnik uzyska wysoką temp., natomiast mały po załączeniu klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Jest tak po tych problemach co mialem że chłodnica robi się ciepła po otwarciu Termostatu a przed otwarciem Jest zimna /dól/góra robi się ciepła z czasem.Jak odczytalem temperature vagiem to mam od 90.00 dm 94.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...