Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Wymiana rozrządu


Miciu

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ten dział, a o rozrządach było sporo napisane.

W jakim to silniku TDi pasek napina pompa wody?

U znajomegoo stanęła pompa, jak rozebraliśmy okazało się, że ścięło WSZYSTKIE zęby na pasku (przebieg pomy jak i auta ori 140 kkm), wymieniać nie musisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wymieniasz rozrząd to i tak musisz wybebeszyć cały przód więc chyba bezsensem było by nie wymienić wszystkiego. Pompa to już niewielki koszt przy całej reszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,mam malutkie pytanie.

Mój przebieg to 175000 przy 200000 powinienem wymienić cały komplet rozrządu.

Problem polega na tym ze w listopadzie miałem przerabiany napęd pompy oleju tak zwany SWAP i przy tym zabiegu dowiedziałem się ze jest demontowany rozrząd.A ja nie pomyślałem o tym ze by go wymienić.Byłem wczoraj u mechanika w celu wymiany rozrządu i on mi odradzil wymieniać przed czasem,bo i tak się nic nie stanie.

Co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie będzie jak przelata tyle co daje gwarancji producent na pasek i rolki. Jak rolki nie piszczą ani nie ma niebezpiecznych objawów to nie ma sensu sie pchać w niepotrzebne koszta.

Ja u siebie wymieniłem rozrząd po 90kkm i to był bład poprzedni własciciel założył wszystko ori ze znaczkiem audi i spokojnie przelatało by do tych regulaminowych 120kkm. Kumpel co mi to wymieniał to był w szoku, że taki dobre graty wyrzucam z pod maski. No ale cóż człwoek uczy sie na błędach jak już samochód rozbebrany to trzeba gonić robotę i już.

Niektórzy mechanicy twierdzą, że raz zdjety pasek sie wyrzuca i zakłąda nowy nawet na stare rolki.

Ja osobiście założyłem przy wynianie uszczelki pod głowicą stary i nic sie nie stało zaznaczam tylko kierunek, w który się kręcił i montuje zgodnie ze strzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie byłem ciekawy.Mi mechanik powiedział ze do 200000 tys. mogę śmigać śmiało mimo tego ze ten pasek był już zdjęty i założony drugi raz.

Dziękuję kolego za odpowiedz.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2012, 18:02_________________________________________________Jakiej firmy polecacie rozrząd cały komplet?

I ile kosztuje wymiana całego rozrządu i robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedział byś mi ile mniej więcej kosztują części? Bo nie mogę znaleźć tom_77

Około 700zł chyba wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej chyba to co fabryka dawała: Pasek Gates lub CONITECH rolki INA pompa ruville (choć polecał bym Hepu troszeczkę droższa ale z metalowym wirnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...