Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Znowu EGR


krzysiek015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Zakładam bo nie chce odgrzewać 2-letnich kotletów.

Szukałem ale nie znalazłem (najczęstsze kłamstwo w internecie)

Rozważam zaślepienie zaworu EGR z różnych względów ale zależy mi na klapie gaszącej. w tym miejscu pojawiają się wątpliwości i żeby pytanie do kolegów zadać tylko jedno pytam się:

Czy będzie dobrze jak zaślepię EGR w miejscu gdzie wyjście z kolektora wydechowego łączy się z kolankiem idącym do EGR i pozostawię resztę w spokoju?

Liczę na więcej niż jedną odpowiedź, potrzebuję dopingu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale silnik Afn nie ma klapy gaszacej

Dokładnie

Możesz go zaślepić tak jak napisałeś lub w tym miejscu wstawiasz blaszkę

5f44d1914689e1cam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaślepiłem dziada. Wiem, że do zaślepienia dobrze jest zastosować blachę kwasową ale użyłem zwykłej stalówki. Zaślepkę wstawiłem przy samym kolektorze wydechowym. Wydaje mi się, że tak jest lepiej, nie ma dziwnej odnogi w tym kolektorze. (Takie odnogi są czasem w tłumikach w chińskich skuterach, zawsze zastanawiałem się do czego to służy.) Przewód sterujący egrem zaślepiłem kulką z łożyska. Wrażenia z jazdy... Teraz słychać turbo, wcześniej auto jechało nie wiele gorzej ale wkurzało mnie, że nie gwizda a teraz gwizda. Jakiś czas emu przeczyściłem EGRa i zagwizdało mi jak cholera ale tak przez około 500m jak zawróciłem to już nie gwizdało i to zdecydowało o tym, że pozbywam się dziada. Jak jeszcze kierownice wyczyszczę to będzie hulało. Auto z niemcowni na liczniku 200kkm w rzeczywistości ??? Ogólnie to parch jest, jeszcze mnóstwo pracy przede mną ale turbina zero luzów. Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...