olovski

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez olovski

1. Suma tak ale ewidentnie 4 pompka zaczyna przelewac proponuje zamienic miejscami 2 i 4 i sprawdzic uszczelki
  2. W sumie wymieniany jest wirnik strony zimnej dlaczego ma miec ciasno seryjny wirnik w seryjnej muszli od strony goracej??
  3. Kolo kompresji w 2.5 jest wieksze niz w brd czy bmn??
  4. Jak to ladowalo wstawalo i dawalo sie wystroic?? Pamietasz cene tych suszarek??
  5. Tak ajm atj z mozliwiscia rozwoju Maly zapas na suszarce nie zaszkodzi
  6. Tyle na ile pompki seryjne pozwola. Tansza alternatywa dla BRD?? Nowe mozliwosci i pomysly
  7. Siemka Mam pytanko moze ktos sie interesowal tematem zalozenia turbo z 2.0 170KM BMNa? Wiadomo ze turbina w tych modelach jest zespolona z kolektorem co w przypadku odkrecenia turba corasa od czesci goracej i wpasowanie jej w kolektor ze 130 konnego tdika jak AWX AVF czy nawet AJM ATJ? Ktos ma dane jakie wymiary maja wirniki ?? Alternatywa dla BRD. ---------- Post dopisany 04-07-2014 at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany 03-07-2014 at 11:33 ---------- Nowe info Rozmawialem z gosciem namiar dali mi ze strony turbo-online.pl ktory regeneruje i modzi turbiny. Chlop mowi ze nie trzeba wymieniac rdzenia calego a mozna zrobic hybrdyde na turbinie awx wystarczy zalozyc wirnik ze 170 konnego tdika i przerobic muszle tak zeby wiekszy wirnik sie zmiescil. Cena zabiegu z wirnikiem i wywazeniem 350pln calkiem niezle w przzypadku regeneracji podstawowej 650pln. Teraz pytanie czy osie na ktorych montowane sa wirniki sa takie same 130 / 170 KM chodzi o grubosc? Co sie to nie ukrecilo jak czytalem o hybrydach awx/ arl ma ktos taka wiedze??
  8. Potrzebuje numer silniczka lampy lewa strona lampy po lifcoe zespolone valeo ma ktos mozliwosc looknac w etce zrobilem format kompa i jeszcze nie zainstalowane
  9. Panowie nie bede zaklaa nowego tematu wiec moze tu zapytam Obecnie mam zimowki 205 55 16 ale ze jedna nie domaga kupilem dwie sztuki ale zajeb... sie mulem i zamiast 205 wzialem 215 5 16 bedzie jakis problem w czasie jazdy kiedy na przodzie zostana wezsze 205 naped quattro?
  10. haha masz takie?? jak bedzie z twardoscia i z roznica miedzy seryjna sprezyna na tyle 1BE a sportowa na przodzie -30??
  11. siemka zalozylem komplet amorkow i sprezyn 1BE z avanta 1.8T Q do mojego 1.9 TDI Q i przod poszedl znacznie wyzej jezdze 2 tydzien i nie chce sie nic wyrownac i ulozyc. Ma ktos jakies pomysly?? Klasa wagowa sprezyn w 1.8T i 1.9TDi chyba taka sama lub minimalnie rozna amorki po regeneracji trzymaja ladnie rowno, ale to sprezyna odpowiada za wysokosc co zrobic?? ciac zwoj problem bo sprezyna schodzi sie na gorze i dole ( wezsza ) przespawac kielich amora?? moze jest tak jakis seger regulacyjny?? inne pomysly??
  12. Moze szczelka nie jest calkiem padnieta a przypalona kwestia czasu az padnie bulgotanie to objaw u mnie pozniej weze nie wytrzymywaly i puszczaly na opaskach wywalalo plyn ze zbiornika i z wezy Zbiornik czysty i brak innych objawow a po ciagnieciu glowy na 3 cylindrze lipa przepalona
  13. olovski

Elementy z carbonu

Podepn sie nie zostalo komus jakies kawalki niepotrzebne Potrzebuje kilka malych kawalkow chce to klarem prysnac zobaczyc jak bedzie w polysku wygladalo Moze zostalo komus troche odpadow?
  14. jesli slychac bulgotanie to uklad jest zapowietrzony jesli ciezko jest go odpowietrzyc znaczy ze gdzies lapie powietrze u mnie odpowietrzal sie dopiero przy 2500rpm a po ostrzejszej jezdzie plyn znikal ogrzewanie sie tracilo samo potem cisnienie w ukladnie bylo takie ze opaski na wezach nie wytrzymywaly i plyn uciekal z kazdego weza przyczyna uszczelka pod glowa na 3 cylindrze kolo duzego kanalu wodnego korek i zbiorniczek czysty spalin nie czuc a mimo to uszczelka byla przyczyna
  15. Hehe nie masz duzo zabawy kabinerki w reke wykrecasz stare wkrecasz nowe srubki i obcinasz o 2 mm dluzsze niz stare i kladasz do turbo za dlugie to przycnasz az wejdzie idealnie potem jak stare szlifujesz po osi po polowy i tyle operacja jakies 20 minut
  16. Kup barylke u gazwnika na przewod 8.2 obetnij koncowke swoja zaloz nowa barylke i zakrec nakretke. Tak tez sie da
  17. mialem to samo do 110KM nie bedzie pasowala ani ze 115KM ani ze 130KM silnika musisz szukac z 90 lub 110KM. chyba ze bedziesz sie bawil w doginanie weza
  18. potwierdzam ja tez tak mialem ze wypadala wystarczylo wykrecic te dwa nyple/sruby wkrecilem nowe srubki obcialem katowka ze wchodzi ciasno potem obrobka trzeba zeszlifowac srubke wzdluz osi o polowe i zawleczka bedzie siedziec
  19. olovski

1BE - 1.9 TDi vs 2.5TDI

devastation a co powiesz o tym http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/sprezyny-1-8t-1-9tdi-q-256973/ ---------- Post dopisany at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ---------- jeszczze jedno przednie sprezyny - auto bedzie siedziec rowno jesli springi byly z 1.8 T a teraz zapodam do 1.9TDi wagowo sliniki chyba nie roznia sie az tak bardzo??
  20. olovski

1BE - 1.9 TDi vs 2.5TDI

zalozylem posta ale moze tu zapytam jak sie maja sprezyny 1BE z 1.8 T do 1.9 TDI?? czy springi 1BE i 1BV sa takie same?
  21. olovski

Sprezyny 1.8T do 1.9TDI Q

siemka Panowie jest roznica w wysokosci sprezyn miedzy 1.8T a 1.9TDI obecnie w moim mam springi z S4 i przod siedzi wysoko a tyl nisko wiadomo silnik z 2.7 jest ciezszy czy jesli zaloze springi z 1.8T wyrowna sie calosc?? Jaka roznica wagowa jest w tych dwoch silnikach?? mam 1BE ze springami 1.8T i tylne maja 8 zwoji a dla przykladu tu kolega ma 1BV i tylne maja 9 zwoji http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/zawieszenie-1bv-quattro-253975/ teraz mam zonk czy kupic calosc od kolegi czy zalozyc moje 8 zwojowe moje maja biala i dwie jakby rozowe jasne kropki na sprezynach