Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie Rurka olejowa turbiny FOTKI


matyss___

Rekomendowane odpowiedzi

witam ...cieknie mi rurka olejowa tyrbiny juz w sumie 3cia i dlatego postanowiłem, ze kupie nowa i teraz sie zastanawiam czy od awx podejdzie bez problemów, czy pasuja gwinty itd ...znalazłem taka aukcje ORYG RURKA OLEJOWA ZASILANIE DO TURBINY VW AUDI (3051679681) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

najlepsze jest to ,ze ta kosztuje 159 a do afn 209 żł a skoro np sa takie same to po co przepłacac?montował jzu kiedys ja do siebie...doda, ze teraz mam zamontowana u siebie od zdaje sie ahu tylko podoginałem ja i wszystko grało . ale wiadomo przy wyciaganiu turbiny czesto te rurki poxniej ciekna mimo usczelem miedzianych itd

---------- Post dopisany 10-03-2013 at 09:49 ---------- Poprzedni post napisany 09-03-2013 at 21:19 ----------

nikt nie kombinował w taki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat pojechał tam gdzie zakuwają przewody hydrauliki siłowej i dorobili mu część takiej rurki. Do starej dołozyli elastyczną z nakrętką, która raczej nie zardzewieje. Koszt takiej operacji 50zł w Warszawie. Wytrzymałość ciśnieniowa około 200-300barów i oczywiście temperaturowo też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ...cieknie mi rurka olejowa tyrbiny juz w sumie 3cia i dlatego postanowiłem, ze kupie nowa i teraz sie zastanawiam czy od awx podejdzie bez problemów, czy pasuja gwinty itd ...znalazłem taka aukcje ORYG RURKA OLEJOWA ZASILANIE DO TURBINY VW AUDI (3051679681) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

najlepsze jest to ,ze ta kosztuje 159 a do afn 209 żł a skoro np sa takie same to po co przepłacac?montował jzu kiedys ja do siebie...doda, ze teraz mam zamontowana u siebie od zdaje sie ahu tylko podoginałem ja i wszystko grało . ale wiadomo przy wyciaganiu turbiny czesto te rurki poxniej ciekna mimo usczelem miedzianych itd

---------- Post dopisany 10-03-2013 at 09:49 ---------- Poprzedni post napisany 09-03-2013 at 21:19 ----------

nikt nie kombinował w taki sposób?

Najpierw dobrze by było byś zlokalizował skąd jest wyciek...

Ja bym nic nie kombinował z zamianą rurek bo problem wycieku leży

na pewno na pierścieniu gwintowanym ..to jest to

koszt niewiele ponad 10zł

Zakładając ze gwint masz dobry w nakrętce dociągającej ten pierścień

image.jpg

Lub na połączeniu króćca (nypla) z turbiną tam jest podkładka miedziana

to jest to

image.jpg

ale koszty tego króćca z podkładką (nypla) w ASO są wysokie :facepalm:

Więc trzeba by dokupić samą podkładkę w sklepie ..o ile nie idzie jej

dociągnąć ...

Dokręcając króciec (nypel) najlepiej jest go kluczem oczkowym.a później dorobić (do szlifować )klucz płaski tak by go tam założyć na ten nypel i przytrzymać go pod czas dokręcania nakrętki ...

Nie ma prawa nic wyciekać

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknie mi od góry...czyli nad turbina w meijscu gdzie wchodzi rurka do nakretki na 17stke

wg tych 2 obrazków to cieknie mi miedzy 12stka a rurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknie mi od góry...czyli nad turbina w meijscu gdzie wchodzi rurka do nakretki na 17stke

wg tych 2 obrazków to cieknie mi miedzy 12stka a rurka

No to w takim razie pierćcień gwintowany nowy i powinno załatwić sprawe ...koszty nie wielkie Fotka nr.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto dokładne fotki gdzie cieknie i jak to wygląda:

na drugim foto napisałem co i jak

sam_0743_min.jpg

sam_0744_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro pojade do firmy która dorabia mi przewody hydrauliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat pojechał tam gdzie zakuwają przewody hydrauliki siłowej i dorobili mu część takiej rurki. Do starej dołozyli elastyczną z nakrętką, która raczej nie zardzewieje. Koszt takiej operacji 50zł w Warszawie. Wytrzymałość ciśnieniowa około 200-300barów i oczywiście temperaturowo też daje radę.

Opis powyżej to najlepsza opcja w każdym temacie gdzie dochodzi do ukręcenia przewodu zasilania olejowego turbo przy jej demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztomel ale ja nic nie ukreciłem....wszystkie gwinty całe ..wydaje mi sie , ze wina lezy w tej ruchomej czesci tego przewodu która zaznaczyłem na zdjeicu wyzej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztomel ale ja nic nie ukreciłem....wszystkie gwinty całe ..wydaje mi sie , ze wina lezy w tej ruchomej czesci tego przewodu która zaznaczyłem na zdjeicu wyzej..

Przecież Ci napisałem co masz sobie wymienić i jak zamontować ( fotka nr. 1 )kup sobie ori niewiele ponad 10zł i po problemie ...

ale decyzja do Ciebie nalezy......:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepruchniała Ci ta koncówka i tyle. Standard w tych modelach. Radze zająć sie tym odpowiednio wcześnie bo oliwa ucieknie w najmniej oczekiwanym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ile powinno być podkładek dwie czy jedna jedna pod króćcem przy turbo i druga nad króćcem(pod tą nakrętką duża na 17) czy tam jej nie powinno być?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładka powinna być jedna miedziana tylko pod nyplem co wkręcony jest w turbo. Na przwodzie juz nic nie dajesz ponieważ tam jest pierścień zacinający (baryłka) i ta nakrętka na klucz 17 dociska baryłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam dokladnie czy w ahh czy w ahu ale były w którychś z tych montowane bodajrze od numeru silnika powyzej 200tys ale to niech ktos potwierdzi:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także cieknie w tym samym miejscu co koledze.

jak odkręcam to kręci się całość z tą przejściówką, pytanko czy bez imadła ktoś to rozkręcał w rękach?

---------- Post dopisany at 00:10 ---------- Poprzedni post napisany at 00:07 ----------

i jeszcze pytanko, póki oliwa w motorze to turbiny nie zatrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...