Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Dwa błędy do oceny - samochód nie odpala!!!


akjam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Samochód nie odpala.

Przed tą awarią przy odpaleniu słychać było kilka "stuknięć" i podczas jazdy nierówna praca silnika w zakresie 1800-2000 obrótów. Po przejechaniu kilku km i krótkim postoju samochód już nie odpalił. Dodatkowo po kręceniu akumulator rozładowany.

Oto błędy:

a4229d81c8ad789a.jpg

717062bef1047dfb.jpg

Po skasowaniu błędów i naładowaniu aku samochód dalej nie odpala. Błędów przy kolejnym skanowaniu brak.

Z góry dzięki za pomoc.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy jest w silniku i wyraźnie widać po błędzie, że było wypadanie zapłonów na 4 cylindrze które powstało na biegu jałowym

paliwo w filtrze jest???

drugi błąd w klimie - w przypadku braku możliwości silnika nie ważny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten pierwszy błąd mnie martwi. :disgust: Jak będę przy samochodzie to sprawdzę jak z filtrem. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto chodziło mogłeś zrobić loga korekcji PD

Nie sądziłem, że tak się to skończy. Po odpaleniu i chwilowej nierównej pracy raczej wszystko wróciło do normy i przejechałem może 3 km i zgasiłem samochód. Po tym już nie odpalił. :angry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie problem z paliwem lub pompowtryskiwaczem

Tego się właśnie obawiam. :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ciśnienia to pewnie tak właśnie się stało... :disgust: Jeśli tak jest to jest sens ją reanimować? :mysli: Gdzieś słyszałem o magiku, który regeneruje te Siemensy za ok. 200pln... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty masz siemensy?

No tak mi się wydaje. :mysli: Powiedz mi antonio co myślisz jeszcze o temp.? Zimny silnik a wskazuje ponad 65 stopni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ETKI wynika, że BLB ma pompki Bosha nr 03G 130 073 G. Jeżeli 1-wszy zrzut przedstawia pracę zimnego silnika, to masz walnięty czujnik G62. Wypadanie zapłonu może być spowodowane brakiem lub zbyt niskim ciśnieniem sprężania, albo pompka padła. Nie wiem jak w tym silniku jest, ale czytałem na jednym z for, że w przypadku pompek Simensa, gdy jedna pada, motor nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ETKI wynika, że BLB ma pompki Bosha nr 03G 130 073 G. Jeżeli 1-wszy zrzut przedstawia pracę zimnego silnika, to masz walnięty czujnik G62. Wypadanie zapłonu może być spowodowane brakiem lub zbyt niskim ciśnieniem sprężania, albo pompka padła. Nie wiem jak w tym silniku jest, ale czytałem na jednym z for, że w przypadku pompek Simensa, gdy jedna pada, motor nie odpali.

Muszę więc sprawdzić co tam jest czy Siemens czy Bosch? :mysli: A wracając do temp to miałem info na FISie coolant... (ale tylko przy jednej próbie zapalenia)... I to by się chyba zgadzało z tym czujnikiem. Ale czy to mogłoby mieć wpływ na błąd i problem z odpaleniem?

ale BLB nie ma siemensów

03G130073G BNA, BLB, BRE, BRF, BVF, BVG

Dzięki. :hi:[br]Dopisany: 14 Listopad 2011, 22:11_________________________________________________Pożyczyłem jedną pompkę i autko jeździ ale teraz mam pytanko i dylemat.

Czy bawić się wymianę wszystkich wtrysków czy tylko ten jeden, który padł?

Jeśli wszystkie to kupić nowe czy używki? Jeśli jeden to kupić nowy czy używka?

O kosztach nie będę pisał bo wiadomo jak jest...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien jeden , najlepiej nowy no chyba ze masz dojcie do sprawdzonych uzywanych [najlepiej po regeneracji]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z listwą? :mysli: Póki co jeżdżę na pożyczonym ale będę musiał go w tym tygodniu oddać i chcę skompletować graty i się przygotować do wymiany. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z listwą? :mysli: Póki co jeżdżę na pożyczonym ale będę musiał go w tym tygodniu oddać i chcę skompletować graty i się przygotować do wymiany. :wink4:

wiazke tez mozesz wymienic , lubia padac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...