Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szaleje wskaznik poziomu paliwa


cinek834

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Od dluzszego czasu szaleje mi wskaznik poziomu paliwa.Ogolnie jego polozenie najczesciej znajduje sie ponizej rezerwy ale tak od czasu do czasu sie podnosi i roznie wskazuje.Raz pokaze caly zbiornik raz polowe itp:) po podlaczeniu pod komputer na vagu wyszedl blad CZUJNIK POZIOMU PALIWA G -ZWARCIE DO MASY blad sporadyczny.I teraz niewiem czy to sam czujnik w baku jest zepsuty czy moze wskaznik w liczniku chciaz po tescie na vagu wszystkie wskzniki reaguja i sie podnosza.A moze ten wskaznik lub czujnik maja gdzies mase i trzeba by bylo cos podokrecac przeczyscic.Jezeli ktos mial taki problem i go rozwiazal to prosze o infi:) pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padł ci czujnik paliwa na zbiorniku,sprawdź sobie najpierw przewody które dochodzą do czujnika może któryś jest gdzieś przetary skoro vag pokazuje ci zwarcie do masy jak nie to będzesz musiał wyjąć czujnik razem z pływakeim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem w audi C4 2,5 tdi. Wskaźnik działał tak jak chciał...i wtedy kiedy chciał. Diagnoza-albo zegary albo czujnik poziomu paliwa w zbiorniku-pływak. Dostać się do niego nie było trudno. W bagażniku z tyłu za kołem zapasowym miałem taki okrągły dekielek. wyjąłem wtyczkę elektryczną i zrobiłem "zworkę". Wskaźnik na desce rozdzielczej poszedł na Full. czyli z zegarami ok. Trzeba było wymontować pływak i zrobić to co napisał kolega krzysaudi . na jakiś czas było ok. później problem powrócił i wymieniłem pływak. właściwie to przełożyłem tylko tą płytkę oporową po której poruszają się te blaszki i śmiga do dziś :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek834 mógłbyś jeszcze VAG-iem przeprowadzić test liczników i zobaczyć czy wskazówka ruszy się na full.

A w ostateczności pozostaje Ci faktycznie dostać się do czujnika. Może uda Ci się kupić na szrocie jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to sprawdzić w Etce. Jak do wieczora mnie nikt nie uprzedzi to sprawdzę sam z czystej ciekawości i napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...