Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z ustaleniem zawieszenia


TomaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Po przeczytaniu wszystkich postów dot.zawieszenia stwierdzam że mam totalny mętlik i już nic nie wiem.

W mojej niuni 1.8tQuattro '95sedan AEB mam na przodzie złamany 1 zwój sprężyny zaś z tyłu jeden amor zaczął lać. W moim briefie mam zawieszenie 1BE oczywiście chcę pozostać dalej przy tym samym i musze je teraz dosztukować-zrobić z tym porządek. Po wstępnych oględzinach stwierdzam że mam wszystkie amortyzatory niebieskie a nie czerwone jak niektórzy pisali(nie wiem co o tym myśleć tym bardziej że autko to ja sprowadziłem od niemca)i za cholere nie można z nich odczytać jakiej są produkcji lub jaki mają numer:

-co do sprężyn wszystkie czarne :> czyli przynajmniej oryginalne na przodzie 1xbiała kropa + 3xróżowa nr z etki podobno 8D0 411 105 P

-co do tyłu to 1xbiała kropa + 1xróżowa. Chciałem tylko zapytać czy waszym zdaniem mam wszystko ok. tzn oznaczenia kropek w stosunku do mojego modelu sa prawidłowe?(nie podawajcie tego katalogu z kropkami na sprężynach bo z niego nic nie wynika).

co teraz robić jak dostać odpowiednie amorki pod te spręzyny? czy jak z tyłu spręzyny nie są spękane to mogę je wykorzystać do nowych amorków, kiedy w ogóle wiadomo że sprężyny trzeba wymienić? a co do przodu dokupić 1 sprężynę czy wymienić obie bo jedna jak pisałem jest pęknięta i gdzie i jakie (producent) kupić te sprężyny tylko ASO? I jakie amorki i spręzyny polecacie? i gdzie ewentualnie kupić? tylko aso?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie gdzie sie udać na zakupy. To są bardzo istotne elementy zawieszenia i wsadzałbym tylko takie kupione w ASO. Jest wtedy na wszystko faktura i w razie problemów, wiadomo gdzie sie udać z reklamacją.

Poza tym kupowałem parę rzeczy w ASO i wcale nie jest drożej niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to już wszystko na temat? to co pozostaje tylko serwis ? jakoś wierzyć mi się nie chce, widać muszę jakoś sobie sam z tym poradzić.

Myślałem że ruszy się jakiś ciekawy temat tym bardziej że wielu klubowiczów ma dokładnie niunie o takich samych parametrach jak moje, były tematy poruszane ale nigdy nie padły konkret informacje. zapewniam że jak jakoś ustale jak powinien wyglądać poprawnie zmontowany zestaw springi +amory to dam znak łącznie z opisami numerów katalogowych częsci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...