Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Różnice pomiędzy silnikiem AVJ a BEX?


walduss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, czym dokładnie różnią się te dwa silniki. Chodzi mi o różnice mechaniczne. Mam B6 1.8T z silnikiem AVJ 150KM i zastanawiam się jak zrobić z tego 190KM. Oba silniki wyglądają podobnie ale gdzie tkwią te subtelne różnice (wtryski?, turbo?, pompa paliwa? itp?) To że wystarczy zrobić remapę to wiem, chciałbym jednak jeżeli np. są jakieś różnice mechaniczne też je wdrożyć (o ile będą możliwe), tak aby jak najmniej wysilać silnik na tym co jest (chyba że te dwa silniki są identyczne i różnią się tylko softem).

Pzdr.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestudiowaniu kilku tematów na forum widzę, że jednak chyba nie ma co kombinować i trzeba iść przetartą ścieżką:

TIP -> FMIC -> Wydech -> Program, a wszystko na gratach seryjnych. Powyżej 200KM to trzeba pomyśleć nad zmianą auta :)

Kolego KAJ, mam pytanie skąd masz taki ładny tylny zderzak ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić BEX'a z AVJ'a to musisz kupić turbo K03s podejdzie P&P, dołożyć drugi boczny cooler, spis części jest na forum i wtryski od BEX lub S3. Następnie remap i masz wszystko jak w serii BEX.

Aha w BEX były skrzynie 6-biegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Następnie remap i masz wszystko jak w serii BEX.

można zamontować MBC, lub EBC i ustawić na 0,70 bara, obniżyć ciśnienie paliwa-bez remapu :wink4: moce porównywalne :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...