Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy można źle założyć termostat.Wąż dolny zimny silnik. Pomocy!


boleczek369

Rekomendowane odpowiedzi

Po zdemontowaniu starego termostatu( stary nie zamykał się i nie mogłem złapać temperatury) założyłem nowy,zalałem nowym płynem, odpowietrzyłem przez zdjęcie węża na powrocie z nagrzewnicy. Wszystko wydawało się dobrze, złapał 91 stopni, ogrzewanie w kabinie jest więc wszystko ok. po zatrzymaniu się chciałem sprawdzić czy płynu ubyło, dolałem jakieś trzy setki, złapałem za dolny wąż jest on całkiem zimny. I mam teraz pytanie czy to jest normalne że dolny wąż jest zimny? wydaje mi się że termostat się nie otwiera, kupiłem w ASO. czy jest jakieś odpowietrzanie bloku silnika? Czy mogłem źle włożyć termostat?

czy jest jakaś różnica tego dziubka termostatu co wystaje że ma być w pionie czy poziomie?

zrobiłem to tak:

- włożyłem termostat w blok (przyznam że nie kręciłem go w prawo czy w lewo normalnie go włożyłem)

- nałożyłem uszczelkę

- zakręciłem obudowe na dwie śrubki i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz żadnych wycieków przy króćcu to termostat założyłeś dobrze :good: przewód dolny będzie zdecydowanie chłodniejszy - termostat utrzymuje jak najbardziej optymalną temperaturę silnika więc przy niskich temp. na zewnątrz będzie różnica na przewodach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że jak bys odwrotnie założył Termostat mechanik mi tak zrobił kiedyś to plyn by Ci się gotowal.Też nie Wiedzialem sam do końca co Jest dopiero jak rozebralem sam na dworzu to sie dowiedzialem ze mechanik chciał mi poprawić fabrykę.[br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 12:24_________________________________________________U mnie też tak Jest jak jadę do pracy 15km w temperaturze - 2 to dojeżdżając do pracy Jest dolny zimny ost ZROBILEM tak że wyłączyłem ogrzewanie całkiem i jadąc z powrotem pod domem dolny był lekko ciepły.W. tych temperaturach to moim zdaniem tak będzie bo dochodzi jeszcze dmuchawa w SRODKU która chłodzi plyn powietrze zimne wpadające przez chłodnice i wiskoza.Jak Ci łapie temperaturę do 5km to Jest ok.

u mnie całkiem gorący się robi jak samochód postoi trochę na wolnych obrotach wtedy tak ale jadąc to nie że chyba wyłącze całkiem ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...