Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dbanie o karoserie zima


michail55

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie otwieram temat odnosnie dbania o karoserie naszych samochodow zima. Mowa o tych niegarazowanych ale i o tych garazowanych. Jakie wy macie sposoby na zamarzajaca karoserie itd prosze pisac o waszych metodach na piekny samochod zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak. przed mrozami dokładnie myje ręcznie. potem doby wosk i przez zimę to tylko lekkie płukanie jak sa sytuacje ze nasi drogowcy wywalą sól albo jakieś takie białe badziewie co jak wpadnie na szybe to jak by ptasie g... sie rozmazało. tak to niech stoi nawet brudny. byle jak najmniej go moczyć żeby woda nie zamarzała w szczelinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobisz jak ci pokrowiec przymarznie wiele razy sie tak dzialo i pozniej odrywanie go skutkuje zniszczeniem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma autko w garażu więc zbytnich problemów nie mam z czyszczeniem mojej audiczki bo jeśli na dworze jest w miarę pogoda to wyciagam karcherka, szybkie mycie i zaraz autko do garażu żeby uszczelek mi nie złapało a w garażu reszta sprzątania(odkurzanie,przecieranie na sucho, polerka tapicery itd) a jeśli pogoda total lipa to w garażu miska z ciepłą wodą,gąbeczka, potem ścieranie na sucho i jeśli zachodzi potrzeba w ruch idzie turtle wax i polerowanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się, że należy myć auto dość regularnie, nawet zimą, gdyż cała ta sól, która zostaje na aucie nie jest za dobra. Tu w niemcowni jest chemiczne oczyszczanie dróg, więc chyba nie ma to aż takiego wpływu na karoserię. Ja swoje uszczelki mam wysmarowane wazeliną bezbarwną i nigdy mi nie zamarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie od nowości zabezpieczałem mleczkiem, a obecnie stosuję też wosk - jak mam więcej czasu i chęci :cool1:

http://www.motofakty.pl/artykul/lsniacy_samochod.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...