Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Akumulator czy coś innego ?


mlodyB6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem w a4 B6 2001 r.

Zacznę od początku, auto kupiłem koło miesiąca temu. Po kilku dniach miałem przypadek, że z pilota centralnego nie otworzyły mi się drzwi kierowcy. Otworzyłem je z kluczyka, później normalnie się zamknęły. Problem powtarzał się co jakiś tam czas. Ogólnie auto dziwnie odpalało, kręciło tak około 2 sekund i załapywało. Jakiś czas po zakupie zamontowałem w samochodzie odcięcie zapłonu, kilka dni pozniej mialem przypadek, że załączył mi się tryb serwisowy czyli zabezpieczenie wyłączone, ponoć za długo przytrzymałem w miejscu gdzie mam czujnik.. ale kilka razy mialem tak ze wsiadajac do samochodu po pracy przekrecalem kluczyk i auto normalnie wskakiwało na zapłon a uruchomiony był tryb wlasnie serwisowy. Następnie 3 dni temu po wymianie żarników (zaznaczylem gdyby to moglo miec jakies znaczenie )mialem przypadek taki, że wsiadłem do samochodu odpaliłem, załączyłem światła mijania i uslyszalem sygnał dzwiekowy po czym wyświetliło mi kontrolkę ESP, ABS i hamulca ręcznego i na zegarach migał napis (BRAKE) lecz hamulec ręczny był już spuszczony. Wszystkie te objawy wystepuja nie wiem na zmiane, nie za kazdym razem .. raz kontrolki sie zaswiecą, raz nie .. raz zabezpieczenie dziala normalnie, raz jest tryb serwisowy .. centralka drzwi kierowcy też nie za kazdym razem.

Byłem dziś w tym serwisie w ktorym zakladalem zabezpieczenie, powiedzialem pierw o odcięciu zakładanym u nich, powiedziano mi, ze prawdopodobnie jest to chwilowy spadek napięcia i uruchamia się tryb serwisowy automatycznie. Nastepnie powiedzialem o tych kontrolkach, usłyszałem, że w przypadku słabego akumulatora odzywa się wlasnie kontrolka ABS .. co o tym myślicie ? Ja już zgłupiałem totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mozliwe ze to akumulator. A objawy zwiazane z alarmem i drzwiami to uszkodzona wiazka w gumowym laczniku dzwi<>kabina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie, problemem jest xenon.

Chcę jak najszybciej się go pozbyć i wsadzić żarówki H7. Powiem wprost, jeśli chodzi o xenon jestem zielony .. przetwornica jest od dołu lampy wkręcona, trzeba będzie coś przerabiać żeby przejść na zwykłe żarówki ? czy jak to jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...