Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy idzie sygnal z wyjscia liniowego C1 na przednie glosniki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gniazdo radia Concert CD Grundig wyglada tak jak na rysunku:

funny2.gif

Ori instalacja zrobiona jest tak ze przednie głośniki zasilane są z radio (gniazdo B) a tylne ze wzmacniacza (C1 i dalej do wzmaka).

Ale mimo to czy idzie sygnał na przednie głośniki przez wyjście liniowe C1 czy trzeba radio

przestawić tak aby przód nie grał z kostki B tylko z C1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Radia firmowe czyli Chorus i Concert ze wzmacniacza z radia jest zasilana tylko przednia para głośników(na tylne nawet nie ma wyjść do ISO-foto), tylne głośniki i subwoofer są zasilane w trybie aktywnym czyli ze wzmacniacza (kostka C1 cyferki 1 i 2 ,3 masa wyjść liniowych(wspólna) ). Jeśli posiadasz system bose to wszystkie głośniki zasilane są ze wzmacniacza. Jesli nie masz systemu bose to do wzmacniacza idzie tylko jedna para kabli wyjść liniowych z kostki C1. Oczywiście możesz zasilać przednie głośniki z wyjścia C1(cyferki 4 i 5) ale musisz pociągnąc kable od radia do wzmacniacza a od wzmacniacza do przednich głośników (hmm ). Aby włączyć tryb BOSE trzeba podłączyć komputer do złącza diagnostycznego (w radiu jest podłączona linia diagnostyczna K) i korzystając z odpowiednich narzędzi włączyć go (wtedy zwykłe wyjścia głośnikowe przestaną działać). Ja zmieniłem radio firmowe za zwykłe Pioneer:) i powiem ci ze przednie głośniki dają lepiej(z radia) niż te tylne ze wzmacniacza.

6.JPG

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam BOSE, ale chciałbym zasilać wszystkie 4 głośniki ze wzmacniacza - wiem ze bede musiał pociągnać kable do wzmacniacza.

Czyli rozumiem ze przód gra TYLKO na kostce B.

W momencie gdy ustawie na radiu tryb BOSE to zaczyna grać z kostki C1 a przestaje z B?

_________________________________________________

Ok, juz wiem, doczytalem na innym forum.

Po Twojej wzmiance o przekodowaniu Concerta znalazlem na AKP ze podczas kodowania okresla sie ktore glosniki maja byc aktywne a ktore pasywne, czyli z ktorego gniazda idzie sygnał :).

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód gra ci z kostki B

Gdy przestawisz na Bose to wzmacniacz w radiu przestaje działać i moc idzie tylko po wyjściach liniowych.

Chcesz zasilać wszystki głośniki ze wzmacniacza to sie chwali, jeśli chcesz to robić ze wzmacniacza firmowego to już raczej sie nie chwali.

Jeśli planujesz pozostanie przy radiu firmowym a na to wygląda to proponuje zmiane wzmacniacza. Jak mi sie wydaje posiadasz wersje Avant, czyli wzmacniacz masz w prawym schowku w bagażniku pewnie podobny do mojego:

http://www.a4-klub.pl/smf/nawigacja_car_audio_i_cbradio/b6_sedan_lokalizacja_wzmacniacza-t27461.0.html;new

Te wzmacniacze są słabe, jak już pisałem w powyższym artykuje końcówki radia 27 rms dają lepiej niż firmowy wzmacniacz

Morał taki:

Firmowe radio = konieczny zakup nowego wzmacniacza przynajmniej o mocy 27 Rms na kanał(możesz kupić mocniejszy, ale wtedy zmiana głośników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę przekombinowaną instalacje.

U mnie nie ma wzmacniacza. Cała instalacja zrobiona jest pod standardowe radia czyli wszystkie głośniki grają z kostki B. Ktoś przede mną dokupił Concerta CD i teraz gra tylko przód, a radio nie jest podłączone do CAN'a (czyli przyciski sie nie świecą i radio wyłącza sie po godzinie). Chciałem zrobić CANa i przy okazji przeciągnąć kable z radio do tyłu do wzmacniacza. Jak dokupię wzmak zostanie mi tylko podłączenie głośników do niego i przeprogramowanie radia :>

No i właśnie szukam jakiegoś ciekawego wzmacniacza 4x50W ... masz jakieś propozycje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja jest oczywista tylko wzmacniacze "Firmowe" broń sie przed BOSCHMANN, FIRST,ALPHARD iinnymi tego typu wzmacniaczami z górnej półki bazaru pod mostem. Sprawdzilem wiele wzmacniaczy i jeśli ci Pan Zenek będzie chciał wcisnąć taki HIGH ENDOWY wzmacniacz to powiedz żeby go wsadził , one zreguły są duże to go zaboli. Bazarowe wzmacniacze powiedzmy że sie do tuby nadają, ale za to do głośników nigdy w życiu. Testowane u mnie w praktyce i nie podlega dyskusji, że sprzęt tylko firmowy taki jak JBL, PIONEER, KENWOOD i tym podobne jedne mają milszy sopran jak KENWOOD a inne lepszy bas jak PIONEER Musisz zaznaczyć jeszcze jaki pułap cenowy wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 300zl, nie zależy mi na "nie wiadomo" jakiej mocy - tak jak napisałem 4x50W - ale na dobrej jakości dzwieku :)

Może masz jakieś linki do stron porównujące wzmacniacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

300 też sie cos znajdzie:

http://www.allegro.pl/item329533806__jbl_gto_4000_.html

http://www.allegro.pl/item331802162__wzmacniacz_jbl_gto_4000_600w_.html

Jakbyś chcial na 4 głośniki i subwoofer to:

http://www.allegro.pl/item331887329_jbl_gto_6000_1100_w_gwarancja.html

Jak mówiłeś chcesz ciągnąć kable od radia do bagażnika, pewnie chincz 4 kanałowy to niezapomnij dla wygody kupić kostki MINI ISO OUT:

http://www.allegro.pl/item330473630_mini_iso_do_radia_blaupunkt_wzmacniacz_f_vat.html

Mam nadzieje, że pomogłem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtytus ja Ci polecam Alpine - mam dwie w aucie a ta służy mi do "napędzania" głośników co robi idealnie :

http://www.allegro.pl/item326650069__alpine_v12_mrv_f300_amplifier.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie spotkał mnie ten problem :( mam wszystkie głośniki podłączone pod bose. w aucie Symphony I. coś szwankuje mi cd i dziś zaopatrzyłem się w Symphony II. po podłączeniu kostek gra mi tylko subwoofer z zestawu bose :( Jak przełączę kostki do wcześniejszego Symphony, to gra wszystko. jak przestawić tryb pracy głośników w radiu? czy tylko komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...