Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Diagnostyka wałków i pompy


ekonom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Niecałe 90tyś. km temu wymieniłem całą hydraulikę zaworową, zregenerowałem wałki oraz wymieniłem rozrząd. Poprzedni właściciel regenerował pompę wtryskową, czyli jakieś 160-300 tyś. km temu. Co więcej 2-3tyś. km temu miałem problemy z rozruchem na ciepłym silniku. Po wizycie w serwisie i przekonfigurowaniu parametrów wszystko wróciło do normy. Pytania moje są następujące : Jak zdiagnozować stan wałków, hydrauliki oraz pompy ? Czy trzeba rozbierać silnik żeby określić stan wałków oraz hydrauliki ? Czy da się zdiagnozować sprawność turbiny bez jej wyjmowania ? Dodam, że od pewnego czasu trochę "rzęźi". Auto nie dymi.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki,hydrualika - dekle w góre innej możliwości nie ma. Pompa - błedy vag ( juz pada całkowicie) inaczej na stół do Boscha koszt sprawdzenia około 200zł. Turbina vag- jedynie jak pompuje , problem z olejem z turbo albo stół albo dobry mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jezeli piszesz

Po wizycie w serwisie i przekonfigurowaniu parametrów wszystko wróciło do normy

to zakladam, ze na dzien dzisiejszy nie masz wiedzy potrzebnej do oceny stanu auto w oparciu o diagnostyke

Proponuje zglebic temat (rzucam hasla do wyszukiwarek w forach - co do 2.5v6tdi jest tego troche na AKP): vagcom, diagnostyka, logi a wraz ze zrozumieniem co logujesz pojawi sie wiedza co do stanu (oczywiscie o tyle ile to na podstawie diagnostyki widac - termometrem stwierdzamy goraczke a nie przyczyne goraczki!)

Turbine mozesz sprawdzic raczka czy wirnik nie ma luzow przod tyl albo nie trze o korpus czy cos w tym stylu... to, ze wirnik dobrze siedzi w T nie oznacza, ze T jest dobra... to ze T zle laduje nie oznacza, ze T jest winne (zwracam tylko uwage, ze to system naczyn polaczonych wiec zanik zaczniesz grzebac lepiej sie zastanowic) - by dostac sie do wirnika trzeba z nije sciagnac gumowy waz laczacy T z filtrem/przeplywka

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...