Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ramie wycieraczki A4 a A3


Jey_Di

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi A4 B5 FL i mam pytanie: Czy jest jakaś różnica w ramieniu wycieraczek przednich z A3,może ktoś już zakładał owe ramie do A4. Pytam bo chcę kupić nowe ale na allegro widać tylko do A3 a chciałbym zakupić je do mojej Audicy. Dzięki za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ramiona mają inny kształt niż do a4 po lifcie. Ale jak Ci bardzo zależy na wycieraczkach z a3 zamiast a4 poproś sprzedawcę o nr części i porównaj ze swoimi. Pasują podobno też od passata b5 fl z mocowaniami pod pióra aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mam kolegę który posiada a4 ale przed liftem i jego ramie jest już inne, chyba że w moim aucie jakiś Helmut je zmienił. A patrząc się na konstrukcję A3, A4 przed liftem a A4 po lifcie to różnicy w mocowaniu silniczka wycieraczek przednich to raczej nie widać. A używki nie chcę bo, najprawdopodobniej będzie działać tak samo jak moje stare ramie czyli słabo dociskać. Założyłem wątek bo sądziłem że może ktoś już to przerabiał,ale chyba nie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a4 przed liftem były inne ramiona niż po lifcie. Inaczej wyprofilowane tuż przed miejscem mocowania pióra. A jak bardzo słąbo Ci ramię dociska? Próbowałeś się dowiedzieć, czy nie można gdzieś kupić samych sprężyn do ramion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słabo że nawet lekko je podginając nic to nie dało, a czy konstrukcyjnie idzie wymienić samą sprężynę to szczerze mówiąc to nie wiem. Dzięki za wypowiedzi, będę coś myślał w tym kierunku. :hi:

---------- Post dopisany 15-07-2012 at 09:17 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2012 at 10:42 ----------

Odświeżę trochę gdyż sprawa została rozwiązana. Zakupiłem ramiona wycieraczek z passata, co prawda zamiennik ale nowe, budowa inna niż stare ale bardzo dobrze zbierają wodę z szyby i oto w tym chodzi.

Na koniec mogę powiedzieć że ramiona wycieraczek z vw passata b5 96-05 pasują do a4 b5 fl. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...