Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Ramie wycieraczki A4 a A3


Jey_Di

Recommended Posts

Witam. Posiadam Audi A4 B5 FL i mam pytanie: Czy jest jakaś różnica w ramieniu wycieraczek przednich z A3,może ktoś już zakładał owe ramie do A4. Pytam bo chcę kupić nowe ale na allegro widać tylko do A3 a chciałbym zakupić je do mojej Audicy. Dzięki za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

Te ramiona mają inny kształt niż do a4 po lifcie. Ale jak Ci bardzo zależy na wycieraczkach z a3 zamiast a4 poproś sprzedawcę o nr części i porównaj ze swoimi. Pasują podobno też od passata b5 fl z mocowaniami pod pióra aero.

Link to comment
Share on other sites

Tak ale mam kolegę który posiada a4 ale przed liftem i jego ramie jest już inne, chyba że w moim aucie jakiś Helmut je zmienił. A patrząc się na konstrukcję A3, A4 przed liftem a A4 po lifcie to różnicy w mocowaniu silniczka wycieraczek przednich to raczej nie widać. A używki nie chcę bo, najprawdopodobniej będzie działać tak samo jak moje stare ramie czyli słabo dociskać. Założyłem wątek bo sądziłem że może ktoś już to przerabiał,ale chyba nie. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W a4 przed liftem były inne ramiona niż po lifcie. Inaczej wyprofilowane tuż przed miejscem mocowania pióra. A jak bardzo słąbo Ci ramię dociska? Próbowałeś się dowiedzieć, czy nie można gdzieś kupić samych sprężyn do ramion?

Link to comment
Share on other sites

Tak słabo że nawet lekko je podginając nic to nie dało, a czy konstrukcyjnie idzie wymienić samą sprężynę to szczerze mówiąc to nie wiem. Dzięki za wypowiedzi, będę coś myślał w tym kierunku. :hi:

---------- Post dopisany 15-07-2012 at 09:17 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2012 at 10:42 ----------

Odświeżę trochę gdyż sprawa została rozwiązana. Zakupiłem ramiona wycieraczek z passata, co prawda zamiennik ale nowe, budowa inna niż stare ale bardzo dobrze zbierają wodę z szyby i oto w tym chodzi.

Na koniec mogę powiedzieć że ramiona wycieraczek z vw passata b5 96-05 pasują do a4 b5 fl. :hi:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...