Jump to content
IGNORED

[B5 ADP] Ubywa płynu od wspomagania


rem3dy

Recommended Posts

Hej

Mam problem jak w temacie. Od sierpnia plyn z pozimu max spadl do ponizej min. Caly wezyk odchodzacy od zbiorniczka (ten cienszy) jest uwalony tym plynem i brudem.

Wyczyscilem go dzis troche i nie znalazlem wycieku. Czy mozliwe jest, ze wezyk jest juz stary i plyn wydobywa sie / "poci" przez mikropory w gumie?

Czy ma ktos symbol tego wezyka ?

Dzieki za pomoc.

Ps, to ten zaznaczony na zolto

aaaaaaxx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie masz to samo co ja, czyli rozszczelniony wąż wspomagania. Mi również płyn uciekał i wąż był mokry.

Czeka Cię wymiana, która mnie kosztowała 100zł (z tego co pamiętam) i tu jestem zobowiązany pochwalić kolegę dejf :good:

Link to comment
Share on other sites

A to jak dodałeś zdjęcie to teraz sprawa jasna. To nie ten wąż. sprawdź obejmę przy zbiorniczku. Taki wąż możesz dorobić.

Link to comment
Share on other sites

Doczepię się do tematu. Mam ten sam problem - ten cieńszy wąż (zaznaczony przez kolegę na żółto) mam cały mokry - aż osłona pod silnikiem jest (chyba) od tego mokra. Co najdziwniejsze kilka miesięcy temu dolałem płynu (Febi zielony) na max (na wskaźniku - nie pod korek) i płynu nie ubywa.

Pompę oczywiście słychać - wyje cały czas od chwili zakupu samochodu w 08/2010 (nie jest to bardzo głośne ale słychać). Teraz nie wiem co robić - wymieniać wężyk? :gwizdanie:

Link to comment
Share on other sites

Ten wężyk musi być suchy. Zacznij od jego wymiany. Później sprawdź (wejdź pod auto) czy wąż ciśnieniowy od pompy wspomagania do maglownicy jest też suchy. A na koniec czy sama pompa na kole nie cieknie bo przez to też może wyć. Pompę sprawdzisz wchodząc pod autko i ruszaj (ale lekko) kołem, nie kręcąc tylko góra - dół.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...