Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana łożyska w quattro (nie taka prosta sprawa)


Halskii

Rekomendowane odpowiedzi

heh zaczelo szumiec zrobil sie luz no i terzeba wymienic , niby wydawala sie prosta sprawa bo co to lozysko wymienic ale w quattro roboty chyba bedzie duzo :( trzeba cale tylny zawiech sciagnac wachacz itd. doslownie wszystko ( chodzi o tył )

wymienial juz ktos????/ moze ktos mi przy okazji podac numer katalogowy łozyska na tyl do 1.9 tdi quattro

sam numer łozyska[br]Dopisany: 25 Marzec 2008, 22:39 _________________________________________________łozysko wymienione ,eh co roboty szkoda gadac nawet czujnik (linka) od abs-u pod podloga jednym slowem wspolczuje tym co beda musieli wymieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-żółw wymieniał łożyska tylnej osi .. przebieg 200kkm

z tego co wiem żadna tragedia tak więc spokojnie ( sztuka chyba 150 pln ..ale pytajcie żółwia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt łożyska to 85 zł za sztuke numer kat 8DO 407 625A do 1.9 q ale pewnie to samo i do pozost w quattro( samo łozysko to nieduzy koszt) :) ale roboty przy tym... :confused4: aha przebieg mojej a4 rowne 200 tys tak jak kolegi (hehe widocznie przy 200 tys quattro prosi sie wymiana :decayed: żart )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem jedno na tyle po przejechaniu 240kkm wiec troche wiecej udalo sie smignac. Wydaje mi sie ze duzy wplyw na to ze wymienilem pozniej mialo to ze samochodzik jezdzil po niemczech. Koszt lozyska nie jest kosmiczny bo tak jak koledzy pisali ok 80zl ale roboty jest sporo, ale co tam dla chcacego nic trudnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty dużo nie dużo .... dzień wcześniej przesmaruj sobie wszystkie śruby jakimś penetratorem i obowiązkowo kup sobie taką śrubę mimośrodową na dolny wachacz (tą co sie zbeżność ustawia) bo napewno (może nie napewno ale raczej :disgust:) sie zerwie. Roboty to tyle samo co i z przodu tylko po tyle to musisz geometrie zrobić ..... powodzonka i miłej pracy nie jest tak źle :)

PS. teraz dokładnie doczytałem a nikt cie nie sprostował .... po co chcesz wachacz ściągać ..... zdejmujesz samą zwrotnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem przy 200 tysiacach łożycho i faktycznie śruby mimośrodowej nie dało rady wypukać i w ruch musiała iść szlifierka kątowa, wiec musisz wcześniej sie ubezpieczyć i ją zakupić :przebiegly:.a tak ogólnie to dużo roboty nie ma, pozdrawiam miłej robótki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...