Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Kontrolka ostyrzegawcza po regeneracji pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Was serdecznie. Moja sprawa wygląda następująco:

2 tygodnie temu regenerowałem pompę wtryskową (kompletna regeneracja) Autko 2.7 tdi v6 180ps

po odebraniu auta pierwszy problem dał o sobie znać następnego dnia rano. auto gasło w różnych okolicznościach (zimny, ciepły, w czasie jazdy, na postoju) więc wróciło do Warsztatu. Okazało się ze układ paliwowy był źle odpowietrzony. Odebrałem auto i było wszystko jak należny. Do najbliższej trasy. Zrobiłem ok 400km i w połowie drogi zaczęła migać żółta kontrolka ostrzegawcza (ta która się świeci po wyłączeniu systemu ESP) po niedługim okresie migania kontrolka zapaliła się na stałe i pojawiła się kontrolka silnika. Zatrzymałem auto sprawdziłem płyny i ruszyłem dalej nie przekraczając 2200 obrotów. Rano przyjechał kumpel z kompem. Pokazało bład 550 (przedwczesny kąt wtrysku) wykasowaliśmy bład. Auto jeździło normalnie. Ale od tamtego czasu sporadycznie miga ta zółta kontrolka ostrzegawcza. dziś byłem u diagnosty i na kompie wszystko jest idealnie z pompą błedów brak.

Więc co to może być? Bo oczywiście na wizycie gwarancyjnej nic nie świeciło:/

[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 18:58_________________________________________________Miałem też wymieniany rozrząd. czy to może być nie dokładnie ustawiony zapłon?

Opublikowano

kod błędu : 00550 (odpowiedni kod OBD 17656 )

Możliwe objawy:

Spadek mocy przy wyższych obrotach

Trudne (na zimno) start

Nieostrożne uruchomić

Auto wyłączyć się nagle i nie uruchamia się

Wzrost wartości emisji

Możliwe przyczyny:

W centrali: krusasbout / koła pasowego (śruby centralnej wyczerpane)

Fuse (s) sprawiają słaby kontakt lub łamane

Dostaw paliwa jest uszkodzony

Zbiornik ma sucho

Air w paliwie

Zatkany filtr paliwa

Rozpocznij wtrysku (czas pompy) źle

Niedawno zainstalowano nowy pasek rozrządu?

Pompa wtryskowa zablokowany lub zabrudzony

Ventil dla pierwszej dawki (N108)

Różnica sterowania

wada

przewodów i / lub połączeń do / z (N108)

Sensor Injector Igła Stroke (Geber für Nadelhub / czujnik podnoszenia igieł) (G80) jest uszkodzony

Możliwe rozwiązania:

Sprawdź / wymień (s)

wyjąć bezpiecznik (i) obecnie

aby końce bezpiecznika (s) czyste (bardzo lekkie szlifowanie drobnym papierem ściernym, a następnie bardzo mało sprayu kontakt na nim)

bezpiecznik (i) poprzez pomiar multimetrem (bezpiecznik (s) czasami wygląda dobrze, ale pozory)

bezpiecznik (i) wymiany / wymiana

Sprawdź / repair krusasbout / koła pasowego (śruby centralnej wyczerpane)

Sprawdź paliwo

Zbiornik jest pusty?

Sprawdź, czy powietrze w paliwie

Sprawdź filtr paliwa

Sprawdź pierwszego wstrzyknięcia ( czas pompy )

Sprawdź / wymień pompy wtryskowej

Sprawdź / wymień Ventil wstępnego wtrysku (N108):

przewodów i / lub połączeń do / z (N108)

do badania wyjściowego

sprawdzić / wymienić (N108)

Sprawdź / Zamień Injector Sensor Igła Stroke (Geber für Nadelhub / czujnik podnoszenia igieł) (G80)

Opublikowano
  • Autor

wow:) dzięki wielkie lista wydrukowana i czym prędzej trafi do mechanika:)

Jeszcze raz Wielkie dzieki:)[br]Dopisany: 06 Styczeń 2012, 10:19_________________________________________________ Zatkany filtr paliwa

Rozpocznij wtrysku (czas pompy) źle

Niedawno zainstalowano nowy pasek rozrządu?

Pompa wtryskowa zablokowany lub zabrudzony

Ventil dla pierwszej dawki (N108)

Różnica sterowania

wada

przewodów i / lub połączeń do / z (N108)

Sensor Injector Igła Stroke (Geber für Nadelhub / czujnik podnoszenia igieł) (G80) jest uszkodzony

to cytat, czy ta cześć pogrubiona to jeden z objawów czy sam to dopisałes??

czyli czy ta kontrolka będzie się świeciła przez jakiś czas po wymianie rozrządu?

bo pierwszy raz wymieniałem rozrząd i jestem dziki :kox: w tej kwestii

Opublikowano

współczuje :confused4: kiedyś miałem ten motor i tylko same problemy z nim miałem nie miło wspominam :no:

Mogę dodać że ja kiedyś regenerowałem pompę w BOSH SERWIS lubartów

ale może źle ustawiony rozrząd bądź pompa bo tam podobno trzeba umieć to ustawić :kwasny:

Z tym że ja jak odebrałem auto to było bez żadnych cyrków wszystko ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.