Jump to content
IGNORED

[B5 AJM] CAN GATEWAY w audi a4 B5 jest mozliwe?


pieciajek

Recommended Posts

Witam wszystkich. Posiadam taki moduł z b5 2001r auto miała navi plus.

Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość stworzenia sieci CAN w b5 na potrzeby zamontowania webasta sterowanego cyfrowo. Jeśli by sie dało to webasto można by było diagnozować, przekodowywać i ustawiać poprzez Vag-a.

Oto zdjęcie tego co mam.

can_gatewey.jpg

Link to comment
Share on other sites

No zgadza się ale czy jak zepnę szyny H i L w gniazdo diagnostyczne to czy da się połaczyć z tym modułem przez Vag-a?

Link to comment
Share on other sites

Ano właśnie i z tond moje pytanie. Moduł był wyjęty z rozbitej audi i navi już nie było więc nie było jak potestować.

Z połaczenia wynik że linia H i L idzie z radia do modułu a z modułu do licznika ale w szarą kostkę od fisa a inna grupa CAN jest połączona licznik-silnik-abs bo u mnie jest ASR ale ta sieć łączy się z licznikiem ale jest pod innymi pinami.

Potrzebny szpeco czy to się da połączyć wszystko razem i nic nie pójdzie z dymem.[br]Dopisany: 06 Styczeń 2012, 11:48_________________________________________________nikt więcej nie dołączy się do dyskusji.[br]Dopisany: 07 Styczeń 2012, 22:42_________________________________________________Dziś widziałem sięz kolegą i ma anglika passata 2003rok w 130koniach. Sprawdzał wag-em ij est tam sieć CAN GATEWAY.

Moje pytanie jak w passacie sieć CAN jest żywa to dało by radę ją wyjąć z wiązkami potrzebnymi i uruchomić na stole. Sterowanie Can w passacie jest w module konfortu czy to jakaś osobna puszka a jeśłi tak to gdzie jest zamontowana wliczajac że to anglik.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 21:26_________________________________________________Chłopaki, sprawdiłem i mimo że passat 2003 r posiada moduł gateway i can to jednak ten moduł służyt tylko chyba do komunikowania się urządzeń pomiedzy sobą ale diagnostyki nie robi poprzez can.

Jak chcę zrobić skanowanie i wybieram CAN to wyskakuje w okienku że urządzenie nie jest wyposarzone w taką funkcję. Czyli kiszka jak się nawet podepnie webasto to i tak się nie połączymy z nim.

A jak sprawa stoi w A4 B6 modelu, można zrobić skana sterowników ustawiając tylko CAN?[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 21:18_________________________________________________W audi a4 B6 też to samo, CAN GATEWAY jest można go diagnozować i zmieniać kodowanie ale diagnostyki się nie zrobi po can-ie. Jednak w B6 jak grzebałem schematy to diagnoza webasto jest podpięta pod moduł konfortu.

Muszę na kabelki rozłożyć chyba tego passata bo widzę że nikt mi nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Do pieciajek - i co kolego udało Ci się? Jestem ciekaw efektów. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź brzmi że udał się.

Ja zakładałem navi plus z A6 2003rok z DX a wszystkie navi z DX-em wymagają tej skrzynki gateway żeby wogóle jakiekolwiek komunikaty się pojawiały na fisie.

Wszystko zamontowałem i podpiąłem tak jak we wątku o zakładaniu navi w auta i niestety ie poszło bo....

sam gateway był padnięty, innego załatwiłem i dalej nic bo trzeba było zmienić kodowanie licznika i radia i dopiero po 3 tygodniach zmagań wszystko zaczęło działać poprawnie i prawidłowo.

Umnie była wysza jazda bo od razu zakładałem multifunkcje , zmianę licznika z bdb swiecącym fisem, zmieniarkę, a do tego zakładałem rozbudowaną antenę radiową (taką jak jest w symphony radio)

Teraz tj. jakieś 2 tygodnie temu uruchomiłem navi jako navigacji, załatwiłem płytkę z mapą PL i teraz wszystko jest w pełni sprawne, wyznacza trasę i gada po polsku.

Jak by co to pytaj bo ja już jestem na końcu tej drogi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...