Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] silnik po uruchomieniu pracuje cały czas na 1500 obr/min


bartek123438

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem mam a4 z 96 roku z silnikiem 2.6. Po odpaleniu silnika bez wzgledu czy jest zimny czy ciepły samochod pracuje na 1500 obr/min jest to tym bardziej denerwujace bo mam skrzynie w automacie i trudno utrzymac samochod w miejscu. Prosze o jakies porady!

* proszę o stosowane własciwego prefixu, dla typu silnika zamontowanego w pojedzie o który pytasz oraz precyzyjniej formułuj tematy wątków ( prefix uzupełniony, temat porpawiony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem mam a4 z 96 roku z silnikiem 2.6. Po odpaleniu silnika bez wzgledu czy jest zimny czy ciepły samochod pracuje na 1500 obr/min jest to tym bardziej denerwujace bo mam skrzynie w automacie i trudno utrzymac samochod w miejscu. Prosze o jakies porady!

* proszę o stosowane własciwego prefixu, dla typu silnika zamontowanego w pojedzie o który pytasz oraz precyzyjniej formułuj tematy wątków ( prefix uzupełniony, temat porpawiony) [Musashi]

A miałeś tak od początku posiadania samochodu? Moze być tak ze masz zle włozoną linke do tego uchwytu przy przepustnicy i ci tak trzyma obroty.sprawdz tam naciagniecie linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i linka, ale ja bym szukał w nieszczelności takiego cienkiego przewodu wyrównującego ciśnienia między przepustnicą a układem zasilającym. Wymień go na nowy. Przewód łatwo rozpoznać bo standardowo nie ma zacisków na końcach. Niewielka sprawa a silnik zupełnie inaczej chodzi. Jak go całkowicie zdejmiesz to obroty powinny wzrosnąć do około 2500. Podeślij zdjęcie przepustnicy to będzie łatwo rozpoznać, a całość naprawy zrobisz sam. ... o ile to to :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...