Jump to content
IGNORED

[B5 ABC] silnik po uruchomieniu pracuje cały czas na 1500 obr/min

bartek123438
 Share

Recommended Posts

Witam, mam taki problem mam a4 z 96 roku z silnikiem 2.6. Po odpaleniu silnika bez wzgledu czy jest zimny czy ciepły samochod pracuje na 1500 obr/min jest to tym bardziej denerwujace bo mam skrzynie w automacie i trudno utrzymac samochod w miejscu. Prosze o jakies porady!

* proszę o stosowane własciwego prefixu, dla typu silnika zamontowanego w pojedzie o który pytasz oraz precyzyjniej formułuj tematy wątków ( prefix uzupełniony, temat porpawiony) [Musashi]

Witam, mam taki problem mam a4 z 96 roku z silnikiem 2.6. Po odpaleniu silnika bez wzgledu czy jest zimny czy ciepły samochod pracuje na 1500 obr/min jest to tym bardziej denerwujace bo mam skrzynie w automacie i trudno utrzymac samochod w miejscu. Prosze o jakies porady!

* proszę o stosowane własciwego prefixu, dla typu silnika zamontowanego w pojedzie o który pytasz oraz precyzyjniej formułuj tematy wątków ( prefix uzupełniony, temat porpawiony) [Musashi]

A miałeś tak od początku posiadania samochodu? Moze być tak ze masz zle włozoną linke do tego uchwytu przy przepustnicy i ci tak trzyma obroty.sprawdz tam naciagniecie linki.

Może być i linka, ale ja bym szukał w nieszczelności takiego cienkiego przewodu wyrównującego ciśnienia między przepustnicą a układem zasilającym. Wymień go na nowy. Przewód łatwo rozpoznać bo standardowo nie ma zacisków na końcach. Niewielka sprawa a silnik zupełnie inaczej chodzi. Jak go całkowicie zdejmiesz to obroty powinny wzrosnąć do około 2500. Podeślij zdjęcie przepustnicy to będzie łatwo rozpoznać, a całość naprawy zrobisz sam. ... o ile to to :confused4: