Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Potrzebna informacja o spalaniu na biegu jałowym


august

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebowałbym wskazanie chwilowego spalania według FIS dla silnika 1.6 (najlepiej ADP), na ciepłym silniku.

900 obrotów, 2000, 4000. (na postoju)

A gdyby się komuś chciało w czasie jazdy zanotować bieg, obroty i prędkość to byłby wypas.

Już mówię o co chodzi, buduję własnego FISa i chciałbym wykorzystać sygnał spalania z ECU zamiast mierzyć czasy wtrysków.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=239044.0

Z takich danych - zmierzę u siebie napięcie przy tych samych obrotach na sygnale spalania z ECU i będę wiedział jaka jest zależność spalania od wartości tego napięcia. kox

Czy ktoś może pomóc?[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 14:40_________________________________________________A może ktoś potwierdzić, czy mogę przyjąć 2.0l/h dla 1.6? To chociaż od tego sobie zacznę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego w audi nie przełącza sie na postoju z L/km na L/h tylko pozostaje ostatnia wartość z jazdy.

Jeżeli ci to pomoże to w dieslu 1,9 w skodzie pokazuje mi 0,7l/h wiec na początek możesz przyjąć od 1,0 do 1,4 najwyżej po średniej wartości spalania potem skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Twoich eksperymentów najprościej pozyskać dane o spalaniu podpinając VAG-a i na postoju oraz w czasie

jazdy zlogować grupę 011 albo 012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Ci sie to przyda ale mając kiedyś opla omege 2.0 16V komputer podczas postoju pokazywał 0,9 litra, przy włączonej klimie 1,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Na tą chwilę danych i pomysłów starczy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...