Jump to content
IGNORED

[ALL B6] Schowek się otwiera


dingodi

Recommended Posts

Temat bujany wielokrotnie, ale w moim bolidzie zawias narazie i naszczęście jest cały. Tłoczek odpowiedzialny za powolne opadanie klapki schowka funcjonuje prawidłowo. Widzę jednak, że te dwa skoble po lewej i po prawej stronie klapy schowka przy obecnej minusowej temperaturze powracają strasznie wolno. Gdy otwieram schowek a potem zamykam - skoble powracają tylko do połowy co jest właśnie przyczyną samoczynnego otwierania się schowka. Po chwili, gdy w autku wzrośnie temperatura skobelki powoli dochodzą do prawidłowego położenia. Wtedy schowek nie otwiera się już samoczynnie. Wiadomo, że może się to skończyć urwaniem zawiasu. Próbowałem przesmarować te skobelki lecz nic to nie dało.

Moje pytanie : Jak dostać się to tych skobelków aby je dokładnie przeczyścić , przesmarować . Co jest elementem powodującym przesuwanie się tych skobelków- sprężyna- tłoczek -blaszka. Może ktoś rozbierał samą klapę, bez demontażu całego schowka?

Link to comment
Share on other sites

ojciec miał podobny problem w passacie i zrobił mu to gościu na alledrogo zajmujący się naprawą urwanych klamek bo samemu raczej tego nie rozkleisz bez zniszczeń :hi:

Link to comment
Share on other sites

Znaczy się kicha . Trzeba czekać do wiosny i będzie OK :polew: Taka błachostka potrafi człowieka nieźle w.....ić. :wallbash:

Takie drobnostki, ale najwięcej roboty :gwizdanie: już za parę miesięcy wiosna :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...