Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHL] Wiele problemów: immobiliser, sonda lambda, centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych moimi problemami, z góry bardzo dziękuje za poświęcony czas i pomoc :)

Nie będę się rozpisywał przejdę od razu do meritum sprawy.

1. [iMMO] A mianowicie przeciągu kilku ostatnich miesięcy (2 - 4) miałem kilkukrotnie problem z immobiliserem. Czasem silnik nie uruchamiał się, a innym razem zaraz gasł po uruchomieniu.

2. [silnik] Lekko faluje na postoju ale tylko jak jest zasilany gazem, w przypadku jazdy nie zauważam pogorszenia osiągów i kultury pracy silnika jednak zawsze po podłączeniu do kompa widnieje błąd sondy Lambda(widoczny poniżej)

Postanowiłem podłączyć komputer za pomocą VAG'a. Dokonałem testu całego auta. Oto wyniki

3. [centralny zamek] Kiedyś zepsuł mi się kompresor i pompka była wyłączana awaryjnie przez sterownik po 30s. Jednak naprawiłem ją (mój tutorial http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1575134&highlight=) i skasowałem błąd, jednak zawsze się pojawia gdy podłączam komputer. Daję po prostu w VAGCOM 311.2 opcję "Clear Faulty" i niby się usuwają, być może trzeba zrobić coś więcej?

4. [radio] Powtarzający się błąd, ale nie wiem o co chodzi, wyświetlacz nie łączy się? pewnie jakaś pierdoła.

VAG-COM
Windows Based VAG/VAS Emulator
Version: Release 311.2-N
[url=http://www.Ross-Tech.com]www.Ross-Tech.com[/url]
Dealer/Shop Name:
Workshop Code: 000 00000
Self-Diagnosis Log
Sunday, 05 February 2012, 12:31:30
VIN Number: License Plate:
Mileage: Repair Order:
Chassis Type: 8D - Audi A4 B5
Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56
Address 01 -------------------------------------------------------
Controller: 3B0 907 557 E
Component: 1,6l R4/2V SIMOS HS D01
Coding: 04001
Shop #: WSC 06335
2 Faults Found:
00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation
18-00 - Upper Limit
17978 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P1570 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
Readiness: N/A
Address 17 -------------------------------------------------------
Controller: 8D0 919 860 G
Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D07
1 Fault Found:
01176 - Key
07-10 - Signal to Low - Intermittent
Address 35 -------------------------------------------------------
Controller: 8LO 862 257 E
Component: ZV-Pumpe D03
Coding: 00000
Shop #: WSC 65535
1 Fault Found:
01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)
35-00 - -
Address 56 -------------------------------------------------------
Controller: 4B0 035 152
Component: Radio 0001
Coding: 00045
Shop #: WSC 79138
1 Fault Found:
00854 - Radio Display Output in dash Panel insert
49-00 - No Communications
End -------------------------------------------------------

Dekodowanie błędów przeprowadzam za pomocą mistrzowskiej strony http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php?title=Category:Fault_Codes&from=17934%2FP1526

Address 01 [silnik]

[00537; 18-00 Upper Limit] sonda Lambda, są dwie możliwości, uszkodzenie sondy labda lub coś z zasilaniem silnika. możliwości to

-Wiring and/or Connector(s) from/to Lambda Sensor(s) faulty

-Lambda Control/Sensor(s) faulty

-Injector(s) faulty/blocked

-Fuel Pressure Regulator faulty

-Fuel Pump faulty

-Fuel Tank empty (jeżdżę na gazie wię możliwe, że w momencie końcówki butli sonda notuje za dużo tlenu w spalinach)

O ile macie inne rozwiązanie to dajcie znać, zawsze jak podłączam kabel błąd jest w silniku pomimo wcześniejszego skasowania!

[17978/P1570/005488] - Engine Start Blocked by Immobilizer] silnik odpalił się ale zgasł przez zablokowanie immobilisera. Czyli reakcja silnika na blokadę.

Adress 17 [immobiliser]

[01176 - (07-10)] - sygnał zbyt niski przerywany. Znalazłem rozwiązanie "Check Wiring and/or Connector(s) from/to Immobilizer Reader Coil" czyli połączenie między pętlą a immobiliserem. Wydaje mi się że jest to rozwiązanie z wątku http://www.a4-klub.pl/smf/immobilizer-t2784.0.html;msg28535#msg28535. Ktoś jeszcze miał taki sam błąd (dolegliwości) i zastosował takie samo rozwiązał tego problemu?

Address 35

[01367] - Wyłączenie przez pompę zamka centralnego (znalazłem tylko coś takiego) lepiej to tłumaczy sam komunikat w j. angielskim z programu VAGCOM

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.