Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] odłączenie panelu klimatronika - jakie będą efekty?


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po odłączeniu panelu klimatronika nie trzeba go potem programować lub coś podobnego (wymagane podłączenie VAGa)?

Dzisiaj zaczęły mrugać mi obydwa wyświetlacze (giną wszystkie symbole i cyferki), przyciski świecą normalnie. Jakby coś nie łączyło, (pomaga przyciśnięcie panelu w dolnej części i znowu świeci ale po przejechaniu kilki dziur znowu pomruga i gaśnie :(

Ale nie ma co się użalać tylko zbierać potrzebne informacje, zakasać rękawy do roboty i robić post --> Zrób to sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć "grzesio", miałem takie same objawy jak opisujesz, przy klimatroniku.

Po wymontowaniu wyświtlacza okazało się, że jest "zimny lut" na kabelkach przylutowanyych do płytki drukowanej. Po przelutowaniu wszystko wróciło do normy. Musisz pamiętać naprawiając to aby wcześniej wyłączyć akumulator. Do panelu dochodzą chyba 3 lub 4 różnej długości kostki, czytałem gdzieś, że powinno się je podłączać w odpowiedniej kolejności, ja o tym nie wiedziałem wcześniej a po połączeniu też klima działąła. Podłączałem od najmniejszej. Temat o wymontowaniu panela od klimy i naprawie już był poruszany na tym forum.

Pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ qtny nie prawda ze trzeba wyalczac aku przed odlaczeniem panelu klimatronika! nic sie nie dzieje jak podepniesz nawet jedna kostke i wlaczysz zaplon! sprawdzilem! to zalezy ktora wepniesz mi naprzyklad zaczal dzialac wiatrak na pelnych obrotach i moglem doociagnac temp nawet do 40C! tak wiec nie strasz chlopaka, niech sobie naprawi, sprawa jest prosta i blacha! Posprostu popraw luty przy wtyczce z tasmy podlaczonej to wyswietlacza od plytki glownej! u mnie pomoglo a pomysl z fotkami to bardzo dobry pomysl to sprawa jest czesto poruszana na forum z tymi wyswietlaczami! Pozdrawiam Jocker01

milej zabawy! nic sie nie boj, dziecinna zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mauris to dziala tylko na krotka mete u mnie to dzialo tylko tydzien, bez poprawienia zimnych lutow nic nie pomoze! Czasami pojawia sie stroche brudu na plytce ale generalnie trudno aby sie dostal pod scisle przylegajaca gumke przewodzaca! tak wiec za jakis czas sam bedziesz to lutowal! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

jocker01 nie miałem zamiaru nikogo straszyć, jednak akumulator zawsze wyłączam gdy odłączam lub podłączam jakieś elektroniczne urządzenia a jeżeli przy odłączonych kostkach włączysz zapłon to najprawdopodobniej na klimatroniku wyskoczą błędy. U mnie wyskoczyły jak wymontowałem parownik od klimy i 2 dni jeżdziłem autem.

U mnie w aucie gumki przewodzące były sklejone z szybką wyświetlacza i wolałem ich na siłę nie rozklejać dlatego wyczyściłem je tylko od strony płytki drukowanej a "zimny lut" był w miejscu gdzie kabelki są przlutowane do tej płytki. Po zmontowaniu i podłączeniu nie wyskoczyły żadne błędy i do dzisiaj wszystko działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mauris

szkoda ze nie zrobilem fotek, ale jak odkrecisz 3 wkrety w steroniku to bedziesz mogl to otworzyc, aby rozdzielic go na dwie czesci musisz odpiac tasiemke laczaca sterownik z wyswietlanczem i wlasnie gniazdo gdzie jest wpieta ta tasiemka (na wyswietlaczu) ma zimnie luty! mam nadzieje ze teraz sprawe nakreslilem dokladniej! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...