Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Świece od podgrzewania płynu - na jednej brak napięcia


mati9151

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sprawdzałem świece od podgrzewania płynu. I wszystkie miały po 2ohm rezystancji oczywiście odłączone. Po zakręceniu kabelka stwierdziłem że zmierzę napięcie podczas zapalonego auta. I mam na 2 świecach napięcie a na 1 brak napięcia :kwasny:. Pytanie co może być nie tak. Przecież przekaźnik jakby dawał w d..ę to by w ogóle nie było by napięcia prawda??? Nie wiem co jest z tą świecą. Co radzicie koledzy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci dokładnie ale 3 świece grzeją dopiero w odpowiednio niskiej temp, tak grzeją dwie, może było za ciepło i ta jedna nie grzała :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak Pablo. napisał, 3 świece a dwa obwody, na jednym obwodzie sa dwie świece zasilane z ECU poprzez bezpiecznik 50A i przekaźnik, na drugim obwodzie bezpiecznik 30A i tez przekaźnik, piny sterujące przekaźnikami na ECU w afn to 6 i 26. w VAGu na kanale 16 masz podgląd warunków załączenia tychże świec...

RADOSŁAW kiedyś napisał:

"... Temat dotyczy trzech świeć żarowych od podgrzewania płynu chłodniczego, a nie czterech świec żarowych od komory spalania. Poniżej blok w którym można sprawdzić działanie świec od ogrzewania dodatkowego"

Grypa 016 Ogrzewanie dodatkowe

1) Obciążenie alternatora

[%]

2) Warunki włączenia

X X X X X X X 1 temperatura płynu chłodzącego powyżej 70 °C lub temperatura powietrza zasysanego powyżej 5 °C

X X X X X X 1 X alternator uszkodzony

X X X X X 1 X X napięcie akumulatora poniżej 9 V

X X X X 1 X X X obroty silnika poniżej 800 /min

X X X 1 X X X X obciążenie silnika w ciągu ostatnich 10 s

X X 1 X X X X X czujnik temperatury płynu chłodzącego lub czujnik temperatury w kolektorze ssącym uszkodzony

X 1 X X X X X X nieistotne

1 X X X X X X X nieistotne

3) Wyjście przełączania

X 1 przekaźnik małej mocy ogrzewania włączony

1 X przekaźnik dużej mocy ogrzewania włączony

4) Napięcie w instalacji samochodu

[V]

"

to cytat z wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=53973.0;highlight=podgrzewacza+schemat#quickreply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...